Польща вирішила діяти на випередження через можливе повернення Дональда Трампа у Білий дім, яке може призвести до різких змін у зовнішній політиці США щодо України.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розпочинає переговори з Великою Британією та іншими європейськими країнами, аби створити надійний альянс, здатний підтримувати Україну, навіть якщо США раптом припинять військову допомогу. Про це повідомляє видання The Times.
Найближчими днями Туск планує обговорити ситуацію з лідером британської опозиції Кіром Стармером, французьким президентом Еммануелем Макроном та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Турбує його можливий розворот США у разі перемоги Трампа на виборах та потенційна зрада інтересів України через нові угоди з Путіним.
Днями Дональд Трамп-молодший опублікував в Instagram провокаційний ролик із зображенням сумного Зеленського поруч із його батьком і підписом: “38 днів до втрати допомоги”. На тлі цього батько зателефонував Путіну, порадивши “не загострювати війну”, а раніше обговорював українську ситуацію із Зеленським, запевняючи його у підтримці, хоча й не раз натякав на перегляд обсягів допомоги Україні.
У The Times зазначають, що ключову роль у збереженні європейської підтримки України можуть зіграти саме Велика Британія, Польща та Франція, об’єднавшись у новий альянс. За словами Туска, “політичний ландшафт став складним випробуванням, особливо через можливість угоди між Росією та США, яка може несподівано завершити війну”.
Зустрічі зі Стармером плануються у Варшаві чи Лондоні вже цього тижня. Окрім того, Макрон і Рютте прибудуть до Польщі для обговорення майбутньої стратегії співпраці. Туск також розглядає тіснішу координацію з країнами Балтії та Північної Європи, які поділяють його побоювання.
Ініціатива польського прем’єра демонструє тривогу європейських лідерів, що мирна угода між США та Росією може означати втрату територій України або примушення її до нейтралітету. У цьому контексті Туск наголошує, що Польща не потерпить сценарію, де Україна ослабне або навіть зазнає капітуляції, адже це стало б суттєвою загрозою для Польщі та її національних інтересів.
Нагадаємо, що на зустрічі у Будапешті Кір Стармер пообіцяв Зеленському “непохитну” підтримку Британії і заявив про готовність до подальшої активізації допомоги. Пізніше Зеленський висловив невдоволення окремими європейськими країнами, які, за його словами, “рішуче” схиляють Україну до компромісу з Росією.
У ЄС розглядають Велика Британію, Польщу та Францію як основних союзників у підтримці України, особливо на фоні деякої нерішучості Німеччини, яка, зокрема, стримує використання українцями ракет для атак по території Росії.
Ринок нерухомості у Чернівцях залишається одним із найстабільніших у країні. За останні пів року ціни…
Напевно, кожен українець бачив дії ТЦК щодо "бусифікації" і залишатися байдужим до цього важко. Так.…
Під час своєї кампанії Трамп пообіцяв накласти обмеження на кілька аспектів життя для трансгендерів, зокрема…
У четвер, 14 листопада, в Україні очікується перший справжній сніг цієї осені. Опадів не прогнозується лише в…
Сьогодні, 13 листопада, в селищі Редзіково (Поморське воєводство), що на півночі Польщі, офіційно відкриють нову…
11 листопада, після повідомлень про зліт російської стратегічної авіації та можливості масштабного ракетного удару по…