Українські біженці, які знайшли притулок у Чехії, стикаються з важливими питаннями щодо підтримки з боку уряду цієї країни. Деякі з них регулярно повертаються на батьківщину — щоб побачити родину, перевірити своє майно або пройти медичний огляд. Чеські закони не забороняють такі поїздки, але вони мають свої нюанси, зокрема щодо фінансової підтримки.
Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан наголосив, що право на отримання допомоги мають лише ті, хто постійно перебуває на території країни. Якщо ж біженці відвідують Україну і це стає відомо поліції, їхнє право на отримання фінансової допомоги може бути анульовано. Це правило стосується не тільки українців, а й усіх іноземців, які отримують тимчасовий притулок.
“Ми не можемо заборонити людям повертатися додому, щоб побачити сім’ї чи перевірити своє майно, це цілком логічно,” — сказав Ракушан в інтерв’ю. Однак уряд Чехії вважає несправедливим виплачувати допомогу тим, хто більшість часу проводить поза межами країни.
Щоб запобігти можливим зловживанням, чеська влада посилила перевірки. Поліція та Міністерство внутрішніх справ мають право перевіряти, чи проживають біженці за адресами, вказаними під час реєстрації. Якщо перевірка покаже, що особа значну частину часу проводить в Україні або іншій країні, її фінансова підтримка припиняється.
Хоча контроль за пересуванням біженців посилився, стежити за всіма переміщеннями понад 370 тисяч українців, які наразі перебувають у Чехії, фізично неможливо. Водночас перевірки проводяться регулярно, і порушення можуть стати причиною анулювання реєстрації та втрати права на допомогу.
Таким чином, українські біженці повинні бути обережними: часті поїздки на батьківщину можуть призвести до втрати фінансової підтримки в Чехії, навіть якщо це робиться з найкращими намірами.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…