Одна з країн ЄС позбавила тимчасового захисту майже чверть мільйона українців

У Німеччині різко зменшилась кількість українців, які перебувають під тимчасовим захистом в країні. Про це свідчить статистикаоприлюднена Євростатом.

Але при цьому, Німеччина залишається країною ЄС, яка прийняла найбільшу кількість бенефіціарів тимчасового захисту з України на кінець липня 2024 року – 1 110 600 осіб. На другому місці – Польща (976 205), на третьому – Чехія (369 610).

Порівняно з кінцем червня 2024 року найбільше абсолютне зростання кількості пільговиків спостерігалося у Польщі (+10 430; +1,1%), Чехії (+8 834; +2,4%) та Румунії (+4 250; +2,6%). Кількість бенефіціарів зменшилася в Люксембурзі (-470; -11,0%) та Франції (-470; -0,8%). Починаючи з липня 2024 року, Німеччина видалила із зареєстрованих запасів людей, які перебувають під тимчасовим захистом, усіх осіб, статус тимчасового захисту яких більше не діяв, оскільки або вони отримали інший статус захисту, або безумовно покинули територію Німеччини. Порівняно з кінцем червня 2024 року це призвело до значного зменшення кількості осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, про які повідомила Німеччина, зі зменшенням на 236 925 осіб (-17,6%).

Якщо порівнювати з населенням кожної країни ЄС, то найвище співвідношення бенефіціарів тимчасового захисту на тисячу осіб на кінець липня 2024 року спостерігалося в Чехії (33,9), Литві (27,4) та Польщі (26,7), тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,2 на тисячу осіб.

Станом на 31 липня 2024 року громадяни України становили понад 98% осіб, які отримали тимчасовий захист. Дорослі жінки становили майже половину (45,3%) бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Діти становили майже третину (32,4%), тоді як дорослі чоловіки становили трохи більше п’ятої частини (22,4%) від загальної кількості.

Як повідомлялося, канцлер ФРН Олаф Шольц наполягає, щоб сотні тисяч українських біженців війни якомога швидше почали працювати в Німеччині. Завдяки програмі федерального уряду Job-Turbo кількість працюючих українців зросла до понад 200 тис. Шольц визнав, що без проходження певних процедур не можна відразу працювати відповідно до кваліфікації, але починати можна, наприклад, з неповного робочого дня, а сертифікати отримати пізніше, така практика застосовується в інших країнах.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

19 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

22 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

24 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

31 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

33 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

36 хв. ago