Одна з країн ЄС позбавила тимчасового захисту майже чверть мільйона українців

У Німеччині різко зменшилась кількість українців, які перебувають під тимчасовим захистом в країні. Про це свідчить статистикаоприлюднена Євростатом.

Але при цьому, Німеччина залишається країною ЄС, яка прийняла найбільшу кількість бенефіціарів тимчасового захисту з України на кінець липня 2024 року – 1 110 600 осіб. На другому місці – Польща (976 205), на третьому – Чехія (369 610).

Порівняно з кінцем червня 2024 року найбільше абсолютне зростання кількості пільговиків спостерігалося у Польщі (+10 430; +1,1%), Чехії (+8 834; +2,4%) та Румунії (+4 250; +2,6%). Кількість бенефіціарів зменшилася в Люксембурзі (-470; -11,0%) та Франції (-470; -0,8%). Починаючи з липня 2024 року, Німеччина видалила із зареєстрованих запасів людей, які перебувають під тимчасовим захистом, усіх осіб, статус тимчасового захисту яких більше не діяв, оскільки або вони отримали інший статус захисту, або безумовно покинули територію Німеччини. Порівняно з кінцем червня 2024 року це призвело до значного зменшення кількості осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, про які повідомила Німеччина, зі зменшенням на 236 925 осіб (-17,6%).

Якщо порівнювати з населенням кожної країни ЄС, то найвище співвідношення бенефіціарів тимчасового захисту на тисячу осіб на кінець липня 2024 року спостерігалося в Чехії (33,9), Литві (27,4) та Польщі (26,7), тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,2 на тисячу осіб.

Станом на 31 липня 2024 року громадяни України становили понад 98% осіб, які отримали тимчасовий захист. Дорослі жінки становили майже половину (45,3%) бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Діти становили майже третину (32,4%), тоді як дорослі чоловіки становили трохи більше п’ятої частини (22,4%) від загальної кількості.

Як повідомлялося, канцлер ФРН Олаф Шольц наполягає, щоб сотні тисяч українських біженців війни якомога швидше почали працювати в Німеччині. Завдяки програмі федерального уряду Job-Turbo кількість працюючих українців зросла до понад 200 тис. Шольц визнав, що без проходження певних процедур не можна відразу працювати відповідно до кваліфікації, але починати можна, наприклад, з неповного робочого дня, а сертифікати отримати пізніше, така практика застосовується в інших країнах.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

4 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

12 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

22 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

31 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

39 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

46 хв. ago