В Німеччині деякі “відповідальні міністерства федеральних земель” вважають, що українські чоловіки мобілізаційного віку, які не мають чинного закордонного паспорта, повинні повернутися додому. В Україні їм треба буде отримати документ та пройти військову службу. Опитування було проведене на фоні заборони чоловікам призовного віку від 18 до 60 років видавати закордонний паспорт.
Згідно з опитуванням, проведеним німецьким агентством epd і опублікованим DW 10 серпня, більшість німецьких земель посилаються на федеральний закон. Саме він дозволяє видання сірого паспорта іноземцям у випадках, коли вони не можуть отримати внутрішні проїзні документи з поважної причини.
При цьому конкретні імена німецьких чиновників, які брали участь в цьому опитуванні, агенція не наводить.
23 квітня 2024 року МЗС України віддало наказ всім дипломатичним установам тимчасово припинити надання консульських послуг чоловікам призовного віку. Кулеба вважає, що це чесно по відновленню справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та поза її межами.
Згідно з роз’ясненнями МЗС, усі, хто подав заявку та оплатив послугу до 23 квітня, отримають свої паспорти без будь-яких перешкод. Чоловікам призовного віку, які подали заявку до цієї дати, не потрібно повторно проходити процедуру оновлення даних. Випадки відмови в наданні замовлених послуг розглядатимуться індивідуально.
Цей виняток стосується лише заяв, поданих та оплачених до 23 квітня. Заяви, подані після цієї дати, оброблятимуться відповідно до нових правил, які вимагають оновлення даних про військовий облік.
4 червня Кабмін продовжив роботу закордонних підрозділів ДП Документ ще на пів року, проте чоловіки призовного віку більше не могли отримувати паспорти за кордоном, за винятком деяких виняткових випадків.
У кінці червня Кабмін затвердив нові правила видачі паспортів за кордоном. Відповідно до постанови №648, чоловікам віком від 18 до 60 років для оформлення та обміну документів необхідно мати при собі військово-облікові документи.
Зокрема, для призовників це буде посвідчення про виписку до призовної дільниці, а для військовозобов’язаних – військовий квиток. Зміни стосуються видачі паспортів через філії або представництва державного підприємства “Документ” за кордоном. Наразі за кордоном функціонують 12 центрів “Паспортний сервіс”, розташовані у Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Німеччині (Берлін, Кельн, Мюнхен), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччині (Братислава) та Італії (Мілан).
Нагадаємо, за кордоном видають паспорти державним підприємством “Документ” філії якого є у Польщі, Італії, Німеччині та інших країнах. Водночас українцям в Естонії та Німеччині для того, аби легально перебувати на території країни, можна скористатися “сірим” паспортом.
На 100-й день свого президентства Дональд Трамп зіштовхнувся з найнижчим рівнем підтримки серед останніх президентів…
Багато туристів визнають, що подорожі стають дедалі дорожчими і дорожчими, а тому вони змушені відмовлятися від…
З 1 травня 2025 року в Україні змінюються правила мобілізації для тих, хто раніше вважався…
Витрата пального автомобіля є важливим показником для великої кількості водіїв. Сучасні моделі набагато економніші за старі автомобілі,…
Міністерство юстиції України нагадує громадянам, що завдяки розвитку цифрових технологій значну частину інформації про виконавчі…
Яворівський районний ТЦК та СП Львівської області поставив на військовий облік як військовозобов'язаного чоловіка 25-річну…