У понеділок, 11 березня судді Міжнародного кримінального суду (МКС) на пленарному засіданні обрали нове керівництво. Очолюватиме суд Томоко Акане. Росаріо Сальваторе Айтала обраний першим віцепрезидентом, а Рейне Алапіні-Гансу – другою віцепрезиденткою.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби МКС.
Всі троє перебуватимуть на посадах три роки.
Новообрана голова суду в Гаазі заявила, що наразі МКС потрібне “стабільне, спільне та єдине керівництво”.
“Я зосереджуся на сприянні діалогу між органами суду, захистом і представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та державами, які ще не ратифікували Римський статут. Я також приділяю пріоритет безпеці та добробуту персоналу суду”, – поділилася своїми планами Акане.
Томоко Акане за національністю японка. До виконання обов’язків судді Міжнародного кримінального суду приступила у 2018 році. До цього Акане працювала послом з питань міжнародного судового співробітництва, а також була прокурором Верховної прокуратури Японії. В органах прокуратури жінка з 1982 року.
Томоко Акане одна з трьох суддів, яка 17 березня 2023 року видала ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової за підозрою у незаконному переміщенні українських дітей з окупованих територій. Через кілька днів слідчий комітет РФ порушив проти неї кримінальну справу.
У липні 2023 року Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило у федеральний розшук суддю Акане.
Ще двоє суддів, які видавали ордер на арешт Путіна — Серхіо Херардо Угальде Годінес і Росаріо Сальваторе Айтала, який тепер віцепрезидент МКС. Щодо них слідчий комітет РФ також порушив кримінальні справи.
Суддів звинувачують у “наперед незаконному взятті під варту” та “приготуванні до нападу на представника іноземної держави”.
Нагадаємо, 5 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт командувача дальньої авіації РФ Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова. У суді заявили, що вони відповідальні за ракетні удари по Україні, які були завдані підлеглими їм російськими військовими підрозділами по українській електроенергетичній інфраструктурі: численних електростанціях, підстанціях тощо — і цивільному населенню.
Слідство отримало достатньо доказів, щоб стверджувати, що саме ці росіяни віддавали накази про пуски ракет “Калібр”, “Іскандер”, Х-101 / Х-555, Х-29 тощо.
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…