Уряд японської столиці Токіо планує запровадити чотириденний робочий тиждень для всіх державних службовців. Нові правила можуть набути чинності вже у квітні наступного року, повідомляє Japan Times .
Влада Токіо розраховує, що такі заходи дозволять підвищити рекордно низький рівень народжуваності, а також допомогти працюючим матерям.
«Ми переглядатимемо робоче навантаження, щоб жінкам не доводилося жертвувати своєю кар’єрою через народження чи виховання дітей. Настав час для Токіо виявити ініціативу щодо захисту та зміцнення життя та економіки нашого народу в ці непрості для країни часи», — заявила губернатор Токіо Юріко Коїке .
Співробітникам з дітьми нададуть вибір: можна зберегти повну заробітну плату або відмовитися від частини та йти на дві години раніше, щоб проводити більше часу з сім’єю.
Наразі співробітники столичного уряду працюють у режимі гнучкого робочого часу, що дозволяє їм додавати один додатковий вихідний кожні чотири тижні.
За даними Міністерства охорони здоров’я, кількість дітей, які народилися в Японії в 2023 році, впала до історичного мінімуму – 727,2 тис. людина, а загальний коефіцієнт народжуваності знизився до найнижчого за історію спостережень. Загальний коефіцієнт фертильності, що показує співвідношення середньої кількості дітей, народжених країни, однією жінку фертильного віку, впав з 1,26 до 1,20, що найнижчим показником з його першого підрахунку 1947 року.
Причини низької народжуваності соціологи пов’язують з виснажливою культурою праці Японії та зростаючою вартістю життя. Існує навіть спеціальний японський термін “каросі” – їм позначають смерть від переробки. Медичні причини цього явища – це інфаркт чи інсульт на тлі стресу, перевтоми та недоїдання. У звіті японського МОЗ за 2022 рік йдеться, що 10,1% чоловіків та 4,2% жінок працюють понад 60 годин на тиждень.
«Причини, за якими японці працюють понаднормово, мають культурний та соціальний характер. Ці речі швидко не змінюються», — пояснював Тім Крейг, який понад 20 років викладав та проводив дослідження у провідних бізнес-школах Японії.
Одна з найбільших компаній Японії Panasonic у 2022 році запровадила для співробітників можливість перейти на чотириденний робочий тиждень, але із 63 тис. працівників, які мають на це право, скористалися нею лише близько 150 осіб.
Коли мова заходить про піраміди, більшість одразу уявляє Єгипет з його Великими пірамідами Гізи. Але…
Чоловік і дружина, які відчайдушно хотіли дитину, дізналися, що займалися сексом неправильно протягом чотирьох років…
У 2024 році чимало українських зірок створили нові сім'ї та показали щасливі моменти з весілля. Проте не…
В Україні продовжується дія загальної мобілізації. Це означає, що багато громадян отримуватимуть повістки від ТЦК…
Зареєструвати новий транспортний засіб українці можуть у найближчому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ. Для цього…
ВЗ настанням передноворічного ажіотажу багато українців замислюються про покупку святкової ялинки. Проте прагнення заощадити може…