РФ втрачає здатність ефективно забезпечувати оборонний сектор, зберігаючи економічну стабільність.
Це відбувається через зростаючі витрати на війну, корупцію, брак робочої сили та інші фактори. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики нагадали заяву міністр оборони США Ллойда Остіна, який 7 грудня сказав, що Росія витратила на війну проти України понад $200 млрд і зазнала щонайменше 700 тисяч втрат з лютого 2022 року.
Український Центр протидії дезінформації 9 грудня повідомив, що ліквідні активи Росії в її Фонді національного добробуту скоротилися зі $140 млрд у лютому 2022 року до $53,8 млрд станом на 1 грудня 2024 року. У Центрі зазначили, що РФ все більше покладається на резерви китайського юаня та продаж золота для покриття свого бюджетного дефіциту, а також виділяє третину свого національного бюджету на 2025-2027 роки на оборонні витрати, що свідчить про нестійкий пріоритет війни на шкоду економічній стабільності.
Окрім того, генеральний прокурор Росії Ігор Краснов заявив 9 грудня, що корупційні злочини, включно з хабарництвом, зросли майже на 30% у 2024 році порівняно з 2023 роком. При цьому влада РФ притягнула до дисциплінарної відповідальності понад 30 тисяч чиновників за корупційні порушення у 2024 році.
Аналітики вважають, що зростання економічного тиску на Росію, викликане війною, у поєднанні з широко поширеною корупцією, нестачею робочої сили і неефективністю російської оборонної промисловості, ймовірно, посилять вартість війни для Росії. А також ще більше підірвуть її здатність ефективно підтримувати діяльність оборонного сектора, зберігаючи при цьому економічну стабільність.
Раніше ISW уже фіксував подібні тенденції та статистику в російській економіці. Вони вказували на те, що економічна траєкторія Росії є нестійкою в середньостроковій і довгостроковій перспективі та дедалі більше обмежуватиме її можливості вести війну проти України.
У Києві з'явилася перша міні-електростанція – газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Вона виробляє і електрику,…
Казахстан 12 грудня у двох читаннях у сенаті схвалив законопроєкт, згідно з яким відомості про стан здоров'я…
В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…
Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…
Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…
Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…