Уявіть собі, що вам 20, і бабуся, замість чергової вітальної листівки, кидає вам на рахунок 180 мільйонів юанів. Мрія, правда? Саме в такій розкішній казці опинився один молодик у Китаї, тільки от із сюжетом трохи прогадав. Публікуючи знімки в соцмережах, хлопець присягався, що ці мільйони від бабусі для нього — як щось звичне. На жаль, поліції ці історії були значно цікавіші, ніж його фоловерам, пише South China Morning Post.
Розкішні авто, купи коштовностей, а також “скромний” скриншот банківського рахунку з балансом у 2,4 мільярда юанів (десь $335 мільйонів) мали на меті не лише викликати заздрість, але й відвести підозри від істинного задуму. Діло в тому, що наш герой використовував цей фальшивий образ не для того, щоб просто виглядати крутим, а щоб залучати підписників і… ну, звісно ж, просувати азартні ігри! Але в цій історії замість карткових виграшів – повний програш: на сцені з’являється інтернет-поліція і чарівна казка різко обривається.
Фейковий мільйонер
Казковий “багатій” на ім’я Тянь збирав підписників не лише гучними заявами про грошовий “дарунок” від бабусі, але й додавав трохи патріотизму. Він розміщував старі фото високих чинів Народно-визвольної армії, натякаючи, що в цьому і є його “коріння”. Ніби китайським інтернет-користувачам не вистачало драми, він ще й доводив, що в його родині були люди на посаді від самої Державної ради Китаю. Але на жаль, замість захоплених коментарів отримав наручники та звинувачення у “порушенні громадського порядку” і використанні інтернету для маніпуляцій. Наразі поліція встановила, що молодик навмисне підробляв документи та маніпулював фотографіями, щоб підтримувати ілюзію розкішного життя.
Китайський Douyin: місце соцмережевих шулерів
Цей “мільйонер на папері” розчарував чимало глядачів, особливо тих, хто наївно вірить у чесність в соцмережах. “Кишенькові гроші багатих — це те, чого я не зароблю за все життя”, – з гіркотою написав один із його підписників, відображаючи загальний настрій. Іронічно, але в країні з однією з найвищих у світі нерівностей доходів, такі інтернет-персонажі тільки поглиблюють соціальні рани.
Уряд проти фейкових мільйонерів
У той час як фейкові багатії множаться на платформах, уряд Китаю обіцяє навести лад із “інстамрійниками”. В останні роки вони активно блокують акаунти, де інфлюенсери демонструють надмірну розкіш. Тянь – не єдиний “аристократ” із подвійним дном: йому передували численні блогери, які або вигадували своє “багате життя”, або настільки вражали своїми “розповідями”, що їхні родичі зрештою опинялись під прицілом місцевої поліції. Історія про хлопця, який вигадував мільйонні подарунки, лише підтверджує одне: як би вам не хотілось виглядати в ролі багатія – інтернет усе пам’ятає, а поліція теж не спить.
Коли молодь починає ходити в похоронне бюро заради роздумів над життям – точно знаєш, що…
У розпал холодної пори, коли душа просить затишку, крамельний яблучний тірамісу стає справжнім порятунком для…
В Україні підвищення військового збору з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що…
Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…
Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…
Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…