У Білорусі вперше за півтора роки приземлився носій Кинджалів МіГ-31К

Російський винищувач МіГ-31К  9 жовтня здійснив посадку на одному з аеродромів Білорусі. Цей літак є носієм гіперзвукових ракет “Кинджал”. Винищувачів типу МіГ-31К ВКС РФ був у Білорусі останні 1,5 року, зазначає моніторинговий проєкт “Білоруський Гаюн”.

За даними моніторингу, винищувач МіГ-31К ПКС РФ приземлився на білоруському аеродромі “Мачулищі”, що біля Мінська. Це традиційне місце базування МіГ-31К в РБ.

Варто зауважити, що російських винищувачів типу МіГ-31К не було в Білорусі останні півтора року з 6 квітня 2023 року. При цьому тоді Росія та Білорусь ще й імітували вильоти МіГ-31К. Це своєю чергою призводило до масштабних повітряних тривог в Україні.

МіГ-31К – це модифікація радянського багатоцільового перехоплювача МіГ-31, розроблена для запуску гіперзвукових ракет “Кинджал”. МіГ-31К може виконувати завдання перехоплення повітряних цілей та ураження наземних об’єктів за допомогою високоточних ракет. Основним озброєнням МіГ-31К є аеробалістична ракета “Кинджал”, яка має дальність до 2000 км.

Носій Кинджалів прилетів до Білорусі на тлі теплої зустрічі Путіна та Лукашенка

Майже у той самий час, коли в Білорусі відстежили посадку російського МіГ-31К, російський правитель Володимир Путін 9 жовтня приймав самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка в Кремлі. Лукашенко перебуває у Москві з 8 жовтня – прилетів на саміт СНД, а сьогодні удостоївся персональної зустрічі.

На ній Путін оголосив, що Лукашенку буде вручено найвищу державну нагороду Російської Федерації – орден апостола Андрія Первозванного  за особливі заслуги у зміцненні двосторонніх зв’язків між Росією та Білоруссю. Не можна виключати, що дозвіл знову тримати в Мачулищах МіГ-31К, або хоча б раз здійснити посадку – реверанс у відповідь з боку нелегітимного білоруського вождя. Бо занадто дивний збіг обставин.

Кинджали та МіГ-31К у Білорусі

1 листопада 2022 року розвідка Великобританії повідомляла, що Росія нещодавно перекинула на територію Білорусі (аеродром Мачулищі) винищувачі-перехоплювачі МіГ-31К, здатні нести аеробалістичні ракети “Кинджал”, і, ймовірно, самі ракети. На думку міноборони Великобританії, це зробили, щоб створити враження, що Білорусь нібито дедалі більше залучають до війни.

МіГ-31К базувалися у Білорусі 113 днів, здійснили 39 вильотів та остаточно залишили Мачулищі 6 квітня 2023 року. Конкретно ти винищувачі, що злетіли у квітні, перебували в Білорусі від 13 грудня 2022 року. На той момент це була вже друга зміна в Білорусі для цього типу літаків. Раніше трійка МіГів прилітала 16 жовтня 2022 року і пробула в Білорусі 46 днів. У Білорусі з носіями Кинджалів, до речі, двічі траплялися інциденти – вони спалахували.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

48 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

50 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago