Спека суттєво впливає на народжуваність – The Economist

Вчені зафіксували зниження народжуваності через дев’ять місяців після аномальної спеки в Іспанії. Дослідження, в якому йдеться про можливе погіршення ситуації із подальшою зміною клімату, опубліковано в журналі Population Studies. Про це пише The Economist.

«Оскільки температура продовжує зростати, низка країн намагатимуться запобігти смертності від спеки та боротися з екстремальною погодою. Але глобальне потепління також має набагато менший вплив, зокрема, як припускають дослідники, на народжуваність», – пише видання.

Провідний дослідник з Інституту демографічних досліджень Макса Планка в Німеччині Рісто Конте Кейвабу та його колеги вивчили зв’язок між температурою повітря та народжуваністю в Іспанії. Вчені розрахували загальний коефіцієнт народжуваності (ОКР), який відображає приблизну середню кількість дітей, народжених жінками за їхнє життя, та зіставили дані з погодними умовами.

Дослідження охопило період з 2010 до 2018 року і показало, що після того, як температура повітря в Іспанії піднімалася вище 25 градусів, ОКР знижувався через дев’ять місяців на 0,3%. При цьому після 30-градусної спеки зниження досягало 0,8%.

У The Economist нагадали, що взаємозв’язок між температурою та народжуваністю спостерігався і раніше – зачаття відбувається у більш прохолодну пору року. При цьому нове дослідження доводить зниження народжуваності після стрибків середньодобової температури по всьому світу.

Однією з причин вчені називають зниження статевої активності у спеку. Також дослідження на тваринах показали, що тепловий стрес призводить до тимчасового погіршення якості сперми, ефект якого проявляється через кілька тижнів. Аналогічні дані були отримані і для людей – після дії спеки якість і рухливість сперматозоїдів погіршуються через два-вісім тижнів.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

3 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago