Чехія посилює контроль за біженцями з України: кому з українців загрожує втрата виплат

У Чехії посилили перевірки біженців з України. Зокрема, вони стосуються фінансової допомоги. Виплати можуть скасувати, якщо виявлять, що українців немає за вказаним місцем перебування.

Як пише видання echo24.cz, про це розповів міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан. Він наголосив, що правила тимчасового захисту у Чехії не забороняють українським біженцям їздити додому. Але право на фінансову підтримку мають лише ті, хто перебуває у Чехії.

“Біженці, безумовно, повинні мати можливість повернутися на батьківщину і відвідати свої сім’ї, ми не можемо їм у цьому відмовити”, – сказав урядовець.

Проте в уряді вважають, що не повинно бути ситуацій, що біженці отримують допомогу в Чехії, а більшість часу проводять вдома в Україні. Тому поліція у справах іноземців або співробітники МВС можуть перевіряти, чи перебувають українці з тимчасовим захистом за тією адресою, яку вони повідомили владі.

“Згідно із законом, право на пільги мають лише ті, хто перебуває на нашій території. Якщо вони виїдуть і перевірки поліції це виявлять, ми анулюємо їхнє місце проживання, і вони втратять право на пільги”, – пояснив Віт Ракушан.

Міністр повідомив, що інтенсивність контролю посилили, щоб ефективніше запобігати зловживанням. Оскільки у Чехії перебувають близько 370 тисяч українських біженців, загальний контроль за пересуванням українців забезпечити неможливо. Поліція також перевіряє місця проживання інших іноземців, які отримали притулок у Чехії.

Водночас з 1 вересня у Чехії змінили правила надання гуманітарного житла. Безплатно проживати можна лише 90 днів замість 150. На вразливі категорії людей більше не поширюється виняток – це означає, що люди які не можуть працювати, повинні все одно орендувати житло самостійно.

А з наступного року уряд Чехії планує збільшити гуманітарні виплати для біженців. Це стосуватиметься вразливих груп (діти, вагітні, люди похилого віку або люди з обмеженими можливостями).

Наразі українці можуть отримати гуманітарну допомогу у розмірі 4860 крон (194 євро) на місяць на дорослого та дитину. Ці виплати не зміняться. А з січня розмір допомоги для дітей з інвалідністю має зрости до 11 835 крон (472 євро) на місяць (з нинішніх 5235 крон, це 209 євро), а для дорослих – до 11 690 крон (466 євро) з нинішніх 7290 крон (290 євро). Також зараз біженці також можуть отримувати щомісячну допомогу на житло в розмірі 3000 крон (120 євро). Ймовірно, ці виплати також зростуть з січня.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

4 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

4 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

4 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

4 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

4 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

4 години ago