Щастя справді можна купити за гроші: учений назвав його вартість

Тисячоліттями люди ставлять одне питання: чи в грошах щастя? Ідея про те, що його не можна купити за гроші, щільно вкоренилася в суспільстві, але нова робота дослідника щастя ставить це твердження під сумнів — автор стверджує, що щастя все ж можна купити за гроші, пише IFLScience.

За словами дослідника щастя, старшого наукового співробітника Школи бізнесу Вортон Пенсільванського університету Метью Кіллінгсворта, у своїй новій роботі він виявив, що ідея про те, що щастя не в грошах, є абсолютно хибною. Він виявив, що щастя неухильно зростало принаймні до доходів у сотні тисяч доларів на рік. Але що відбувається після цього? Стабілізується щастя, знижується чи продовжує зростати?

Результати дослідження показали, що щастя можна купити за гроші, а життя в бідності втричі збільшує ймовірність розвитку депресії та тривожності. З іншого боку, раптова удача значно поліпшить наше короткострокове щастя. За словами Кіллінгсворта, говорячи мовою психології, регулярна зарплата — це джекпот, а вищий річний дохід корелює із загальним щастям і добробутом людини.

У своїй роботі Кіллінгсворт порівняв дані трьох груп реципієнтів, загалом 33 000 осіб:

  • люди з низьким доходом;
  • люди із середнім доходом;
  • надзвичайно багаті люди.

Результати аналізу показують, що багаті люди значно щасливіші порівняно з людьми, які заробляють понад 500 000 на рік. Ба більше, різниця між багатими людьми та учасниками із середнім доходом виявилася майже втричі більшою, ніж різниця між людьми із середнім доходом і низьким доходом. До слова, результати ставлять під сумнів ідею про те, що люди із середнім доходом близькі до піка своєї кривої “гроші-щастя”.

Дослідник також зазначає, що абсолютний розмір різниці в щасті між найбагатшими та найбіднішими людьми був неймовірно великим. Таким чином автор дослідження дійшов висновку, що зв’язок між кількістю грошей і щастям насправді триває, незалежно від того, як далеко ви просунулися економічними сходами.

Кіллінгсворт також зазначає, що зв’язок щастя і багатства не обмежується лише тим, що багаті можуть купувати більше матеріальних благ. Дослідник вважає, що він трохи глибший: насправді наявність багатства більше пов’язана з почуттям безпеки, яке дає більший запас грошей. Фактично, більше почуття контролю над життям може пояснити близько 75 відсотків зв’язку між грошима і щастям.

Ольга Степанова

Recent Posts

Це абсолютно нова ракета: Путін розповів більше про свій “Орєшнік”

Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…

5 хв. ago

ТЦК чатують на кордоні: чи можуть вручити повістки при перетині

Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…

12 хв. ago

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

21 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

30 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

38 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

49 хв. ago