Кількість українських біженців зростає у ЄС: де частіше шукають притулок

Кількість українців, які шукають притулку в Європі, продовжує збільшуватися. Станом на сьогодні, тимчасовий захист у ЄС отримали вже понад 4,3 мільйона наших співвітчизників. Найбільше українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, де вони отримали тимчасовий захист.

За даними Євростату, зараз у країнах ЄС перебувають 4 315 695 людей із тимчасовим захистом. На 30 червня 2024 року кількість українців із цим статусом зросла на 52 500 порівняно із даними на кінець травня (4 263 195 людей).

Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.). Саме ці країни продемонстрували найбільше зростання кількості українських біженців у червні.

Цікавою тенденцією є зменшення кількості українських біженців в Естонії (-1 245 осіб або -3,7%) та Франції (-80 осіб або -0,1%). Тим не менш, українці залишаються домінуючою групою серед осіб з тимчасовим захистом в ЄС, складаючи понад 98% від загальної кількості. При цьому, за статтю, переважають жінки (45,6%), далі йдуть діти (32,4%) та чоловіки (22%).

Українці за кордоном

Українські біженці, які вимушено залишили свої домівки, поступово адаптуються до нового життя за кордоном, багато хто вже обзавівся роботою, житлом та будує плани на майбутнє. Однак, незважаючи на інтеграцію, більшість все ж таки мріють повернутися в Україну. Водночас, значна частина біженців ще не прийняла остаточного рішення щодо свого майбутнього.

Опитування серед українців у Німеччині показало, що 32% респондентів планують проживати там кілька років, 24% – щонайменше рік, а 8% розглядають можливість залишитися назавжди. Ці дані свідчать про те, що значна частина українців не планує повертатися додому найближчим часом.

За даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину – соціальна допомога тут доволі висока, проте виникають проблеми з працевлаштуванням. Для прикладу, понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок.

Ольга Степанова

Recent Posts

Дохід українських біженців у Польщі сягає до 5 тисяч злотих

Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…

20 хв. ago

ВЛК та ТЦК попали «під роздачу»: лікарів і військових перевірять – винних покарають

Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…

30 хв. ago

Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…

47 хв. ago

Дикий накинувся на чоловіків у тилу: винні у проблемах на фронті

Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…

54 хв. ago

Таїланд вирішив зробити ставку на “веселковий туризм”

Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…

58 хв. ago

Рейтинг регіонів України: де пенсіонери отримують найбільше

На початок жовтня 2024 року середня пенсія в Україні склала 5 852 гривень, але більше чверті…

60 хв. ago