Мобілізація в Польщі: що приховує нова безпекова угода для українських чоловіків

8 липня президент Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Адвокат Юрій Демченок розповів, що дана угода це перший дзвіночок для військовозобов’язаних українських чоловіків.

За словами адвоката в цій угоді є кілька жахливих пунктів, а саме, тепер Польща буде заохочувати громадян України повертатися на батьківщину для служби у Збройних силах.

Я не розумію, як Польща буде заохочувати повертатися українців, адже у моїй парадигмі світогляду, військовозобов’язані чоловіки, які вже виїхали за кордон, вони вже не заохочені повертатися. Я не розумію, про які добровольчі батальйони на пресконференції говорить пан Зеленський, якщо за два роки добровольців залишилося одиниці. Тому незрозуміло, хто буде в них вступати, – розповів адвокат

Також він продовжив: Дана угода викликає багато запитань. В ній сказано, що Польща буде заохочувати вступати в добровольчі батальйони чоловіків, які знаходяться на тимчасовому захисті. А оскільки ми з’ясували, що добровольців уже фактично немає, то більш всього можливі запити від України на чоловіків, які знаходяться в розшуку, мають штрафи та переховуються від мобілізації в Польщі

Юрій Демченок наголосив, що цілком можливо, що Україна буде робити списки і просити скасувати тимчасовий захист чоловікам, які знаходяться в розшуку за порушення правил мобілізаційної підготовки і просити повернути їх назад в Україну.

Звичайно, польське законодавство сильно не змінилося після підписання угоди, тому наврядчи когось будуть вивозити силою, але це не гарний дзвіночок для українських чоловіків, адже даний пункт взагалі незрозумілий – зазначив адвокат

Наступний пункт, який також лякає, це пункт про “нелегальну міграцію”.

Звичайно можливо тут мова іде про громадян Сирії, Іраку, Ірану, які хочуть через Україну потрапити до Польщі і дальше в Євросоюз. Але мені здається, що тут якраз іде мова про українських чоловіків, які полями переходять українсько-польський кордон. Тобто, тепер є великий шанс, якщо чоловіку вдалося перетнути кордон з  Польщею нелегально, то його може примусово повернути міграційна служба” – розповів Юрій Демченко.

Нагадуємо, що 27 червня Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Також було підписано безпекові угоди з Литвою та Естонією.

Ольга Степанова

Recent Posts

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

5 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

8 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

10 хв. ago

Хто з українців може не платити за комуналку під час воєнного стану

Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…

12 хв. ago

Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав

Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на суттєве посилення покарання за повторні порушення правил дорожнього…

14 хв. ago

Кліматичні зміни пришвидшили урагани по всьому світу – Bild

Вчені дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють урагани: за останні шість років швидкість вітрів атлантичних…

16 хв. ago