Мобілізація в Польщі: що приховує нова безпекова угода для українських чоловіків

8 липня президент Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Адвокат Юрій Демченок розповів, що дана угода це перший дзвіночок для військовозобов’язаних українських чоловіків.

За словами адвоката в цій угоді є кілька жахливих пунктів, а саме, тепер Польща буде заохочувати громадян України повертатися на батьківщину для служби у Збройних силах.

Я не розумію, як Польща буде заохочувати повертатися українців, адже у моїй парадигмі світогляду, військовозобов’язані чоловіки, які вже виїхали за кордон, вони вже не заохочені повертатися. Я не розумію, про які добровольчі батальйони на пресконференції говорить пан Зеленський, якщо за два роки добровольців залишилося одиниці. Тому незрозуміло, хто буде в них вступати, – розповів адвокат

Також він продовжив: Дана угода викликає багато запитань. В ній сказано, що Польща буде заохочувати вступати в добровольчі батальйони чоловіків, які знаходяться на тимчасовому захисті. А оскільки ми з’ясували, що добровольців уже фактично немає, то більш всього можливі запити від України на чоловіків, які знаходяться в розшуку, мають штрафи та переховуються від мобілізації в Польщі

Юрій Демченок наголосив, що цілком можливо, що Україна буде робити списки і просити скасувати тимчасовий захист чоловікам, які знаходяться в розшуку за порушення правил мобілізаційної підготовки і просити повернути їх назад в Україну.

Звичайно, польське законодавство сильно не змінилося після підписання угоди, тому наврядчи когось будуть вивозити силою, але це не гарний дзвіночок для українських чоловіків, адже даний пункт взагалі незрозумілий – зазначив адвокат

Наступний пункт, який також лякає, це пункт про “нелегальну міграцію”.

Звичайно можливо тут мова іде про громадян Сирії, Іраку, Ірану, які хочуть через Україну потрапити до Польщі і дальше в Євросоюз. Але мені здається, що тут якраз іде мова про українських чоловіків, які полями переходять українсько-польський кордон. Тобто, тепер є великий шанс, якщо чоловіку вдалося перетнути кордон з  Польщею нелегально, то його може примусово повернути міграційна служба” – розповів Юрій Демченко.

Нагадуємо, що 27 червня Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Також було підписано безпекові угоди з Литвою та Естонією.

Ольга Степанова

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

3 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

10 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

19 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

28 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

36 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

45 хв. ago