США втратять найпопулярніші делікатеси з Європи через мита Трампа

Французьке шампанське та італійський сир парміджано – одні з європейських делікатесів, які опиняться під ударом, якщо президент США Дональд Трамп запровадить мита на імпорт з ЄС. Виробники попереджають, що американці не зможуть їх собі дозволити.

Видання Financial Times пише, що в умовах, коли бюджети американських домогосподарств напружені через зростання цін на яйця і нові мита на товари з Мексики, Канади і Китаю, європейські виробники продуктів харчування і вина попереджають, що американці відмовляться від дорогих делікатесів на користь дешевших продуктів.

У той час як США залежать від Мексики в постачанні свіжих продуктів, як авокадо і полуниця, і від Канади в постачанні основних продуктів харчування, як пшениця і яловичина, Європа забезпечує їх найбільш вишуканим імпортом. До них належать сир і вино, які, згідно з доповіддю Rabobank, найбільше постраждають від 25% мит.

У 2024 році ЄС експортував до США продукти та напої на 38 мільярдів євро, але імпортував лише на 14 мільярдів євро.

Нові мита піднімуть оптову ціну на парміджано майже на 50%, ніж два роки тому, що зробить його недоступним для всіх, крім найбагатших американців.

США – найбільший експортний ринок Франції для вина і спиртних напоїв, обсяг продажів якого торік сягнув 3,8 мільярда євро. У 2023 році до США поставили 26,9 мільйона пляшок шампанського на суму 800 мільйонів євро.

Впливове італійське фермерське лобі Coldiretti вважає, що американським споживачам доведеться заплатити ще 2 мільярди євро за улюблені італійські ласощі, включно з вином, сиром, оливковою олією і прошуто, якщо Трамп виконає погрозу.

“Для деяких продуктів немає місцевих аналогів”, – каже директор з міжнародних справ Coldiretti Луїджі Піо Скордамальо. “Це програшний вибір, і я сподіваюся, що США дуже ретельно проаналізують ситуацію, перш ніж ухвалювати таке рішення”.

Якщо високі мита призведуть до зростання цін, постраждають не тільки європейські виробники та американські споживачі, а й американські імпортери, продуктові ритейлери та ресторани.

Деякі виробники і торговці сподіваються, що їхня продукція не постраждає, як 2019 року, коли Трамп, запроваджуючи мита на європейські сири, зробив винятки для гауди та едама.

Хоча Трамп стверджує, що тарифи сприятимуть зростанню вітчизняного виробництва, європейські виробники продуктів і вин стверджують, що їхня продукція відрізняється від інших.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Що буде з доларом в Україні: прогноз на найближчий час

Курс валют в Україні не зазнає різких змін у найближчій перспективі. Рівень стабільності підтримує Нацбанк.…

7 години ago

“Бусифіковані повертаються з фронту та мстять ТЦК”: що відомо

Російська пропаганда поширює новий вкид, перекрутивши реальну новину. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки…

7 години ago

Лавров пообіцяв жорстку відплату ЄС за підтримку України

Глава МЗС Росії звинуватив Європу у підтримці диверсій проти РФ. Він пригрозив "жорсткою відповіддю" на…

7 години ago

Білий дім прокоментував образливі заяви сина Байдена на адресу Трампа

Син експрезидента США різко висловився про чинного главу держави. У Білому домі публічно відповіли на…

7 години ago

Сьогодні Земля здійснить другий найкоротший день в історії

22 липня 2025 року Земля завершить своє обертання трохи швидше, ніж зазвичай — цей день…

7 години ago

Польща закликає своїх громадян покинути Росію

Міністерство закордонних справ Польщі закликало своїх громадян покинути територію Росії, якщо для цього немає життєво…

8 години ago