Твори інженерного мистецтва: топ 5 найдовших підводних тунелів у світі

Підводні тунелі діють як дороги, побудовані під водою, і їх створення — це унікальний прояв інженерного мистецтва. По всьому світу побудовано безліч підводних тунелів, які служать життєво важливими зв’язками в регіональній інфраструктурі. 

Видання Interesting Engineering пропонує познайомитися з п’ятьма одними з найдовших підводних транспортних артерій у світі.

Сейканський тунель

Сейканський тунель, який з’єднує японські острови Хонсю та Хоккайдо, є найдовшим у світі підводним залізничним тунелем. Його виникнення сягає 1954 року, коли пороми були основним видом транспорту між островами Хонсю та Хоккайдо.

Сейканський тунель Фото: Wikipedia

Сейканський тунель побудували 1988 року, і він має довжину 53,85 кілометра та розташований на глибині 240 метрів нижче за рівень моря. Тунель включає в себе дві станції, які є першими залізничними станціями, побудованими під водою.

Тунель під Ла-Маншем

Євротунель, тобто тунель під протокою Ла-Манш, має довжину 50,49 кілометра та з’єднує Велику Британію і Францію. Обидві країни домовилися про створення тунелю 1986 року, обравши залізничний тунель замість довгого мосту або комбінацію автомобільної та залізниці для з’єднання двох країн.

Тунель під Ла-Маншем Фото: Wikipedia

Будівництво почалося в 1987-88 роках і завершилося в 1991 році, а офіційне відкриття тунелю відбулося 6 травня 1994 року. Сьогодні через тунель переміщаються понад 10 мільйонів пасажирів щороку.

Проєкт тунелю під Ла-Маншем охоплює два одноколійні залізничні тунелі й один службовий тунель, що забезпечує двосторонній рух.

Тунель Tokyo Bay Aqua-Line

Мостова частина Tokyo Bay Aqua-Line Фото: Wikipedia

Tokyo Bay Aqua-Line об’єднує автомобільні та залізні дороги через тунель завдовжки 9,6 км, який проходить через Токійську затоку в Японії, а також надводний міст завдовжки 4,4 км. Тунель було відкрито 18 грудня 1997 року, і його маршрут містить ділянки штучних островів, які дарують унікальні враження від подорожі.

Тунель Ryfast

Система підводних тунелів Ryfast розташована в Норвегії та складається з двох тунелів загальною довжиною 14,3 км, розташованих під водою.

Тунель Ryfast Фото: Wikipedia

Будівництво системи тунелів тривало 10 років і включало викопування понад 2,5 млн кубічних метрів породи. Тунель Ryfast є найглибшим у світі підводним автомобільним тунелі, адже розміщений на глибині 292 метри нижче за рівень моря. Цей тунель було відкрито 2020 року.

Тунель Eysturoyartunnilin

Відкритий 2020 року підводний тунель Eysturoyartunnilin з’єднує острів Стреймой із островом Естурой на Фарерських островах і має довжину 11,2 км.

Тунель Eysturoyartunnilin Фото: Wikipedia

У найглибшій точці підводний тунель розташований на глибині 189 метрів. Він має унікальну мережу з трьох труб, але найцікавіша його частина — це барвисте перехрестя в центрі. Це перша та єдина у світі підводна кільцева розв’язка.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

5 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

9 хв. ago

Укрзалізниця запускає нові маршрути до Європи

збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…

11 хв. ago

Папа Франциск зарахує першого міленіала до лику святих

Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…

13 хв. ago

Ризик серцево-судинних захворювань пов’язали з формою серця

Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…

24 хв. ago

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: кому і за що

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…

35 хв. ago