США готуються до війни з Китаєм: що будують у Тихому океані

Сполучені Штати Америки перетворюють Гуам на один із найзахищеніших островів світу. Пентагон витрачає на це мільярди доларів. Ця острівна територія, розташована в Тихому океані за 1700 миль (2730 км) від Тайваню, може стати найважливішим об’єктом у регіоні для сил США та союзників у разі вторгнення Китаю на Тайвань. Про це пише у колонці для The Telegraph військовий оглядач Девід Акс.

“Достатньо віддалений від ймовірного місця бойових дій, щоб бути відносно безпечним від найбільш інтенсивних китайських атак, але досить близький, щоб функціонувати як перевалочна база для повітряних, морських і сухопутних сил США та союзників, Гуам може стати точкою опори для американських важелів впливу у війні за Тайвань”, – зазначає автор.

Проте сам Гуам не є невразливим. На озброєнні китайської армії є сотні балістичних ракет, здатних вдарити територією острова з майданчиків у Китаї. Йдеться, зокрема, про мобільні DF-26. Загрозу Гуаму можуть представляти також китайські бомбардувальники і підводні човни, якщо наблизиться на достатню відстань для запуску крилатих ракет.

Тому Пентагон витрачає мільярди доларів на перетворення Гуама на один із найзахищеніших островів у світі. Центральне місце у цьому посиленні займає нова наземна версія системи вертикального запуску Mark 41 ВМС США, розміщена у масивній навісній конструкції.

Оглядач нагадав, що у грудні 2024 року Агентство протиракетної оборони США провело критичне випробування системи “Захист Гуаму”. Тоді вантажний літак злетів з військово-повітряної бази Андерсен і випустив мішень, що імітує балістичну ракету. Потужний радар AN/TPY-6 відстежив ракетну мету. Навісна пускова установка вистрілила ракетою Raytheon SM-3, яка успішно вразила ціль. Але враховуючи різноманітність і щільність потенційних загроз для острівної фортеці, лише навісної пускової установки недостатньо. План посилення оборони Гуама хочуть завершити до 2026 року. І остаточна архітектура оборони включає радари, кілька пускових установок Mark 41, а також низку ракетних батарей класу “земля-повітря”, розміщених на дюжині або більше майданчиків, переважно на стороні Гуаму, зверненого до Китаю. Військові кораблі ВМС США та союзників, які прямують до Гуаму або з нього, також можуть зробити свій внесок в оборону острова – так само, як і будь-які місцеві ескадрильї винищувачів.

Романчук Микола

Recent Posts

Очільник болгарської партії заявив про «претензії» на Південну Бессарабію: Україна відповіла

Скандальний лідер проросійської болгарської партії Vazrazhdane Костадін Костадінов заявив про «претензії»  його країни на частину…

7 хв. ago

Масове СЗЧ у 155-й бригаді: комбат “Вовків Да Вінчі” вказав на корінь проблеми

Іноземна підготовка українських військових без адаптації до реальних умов сучасної війни та роботи всередині підрозділу є марнуванням…

14 хв. ago

У Раді хочуть звільнити знакового міністра: які претензії до нього

Народні депутати з різних фракцій запустили реєстрацію ухвали про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка. Про…

23 хв. ago

Тимофій Милованов хоче купити Києво-Могилянську академію, але коштом населення

Укрпошта ділиться з благодійним фондом Київської школи економіки гривнею з кожної посилки. На цьому очолюваний…

32 хв. ago

В Україні випустили марки з матюками Зеленського: ціна вражає

На сайті "Укрпошти" виставили на продаж лист із марками "Будапештський меморандум — це х…я". Гендиректор компанії Ігор…

40 хв. ago

Туристи застрягли в горах, довірившись ChatGTP

Останніми роками туристи все частіше покладаються у своїх подорожах на підказки від штучного інтелекту. Однак нещодавно…

51 хв. ago