Російські активи – козирна карта Європи у війні в Україні, – Foreign policy

Прагнення обраного президента США Дональда Трампа покласти край війні в Україні дало надію на укладення мирної угоди та спричинило обговорення про потенційні миротворчі сили та гарантії безпеки для Києва. Це передбачає, що Москва зацікавлена в угоді.

Видання Foreign policy пише, що призначений Трампом посланник по Україні Кіт Келлогг припустив, що відмова Росії від миру призведе до збільшення військової підтримки України, але Трамп був налаштований більш амбівалентно. Ба більше, багато хто з його радників хотів би скасувати або значно скоротити допомогу США для України, яка становить близько 45% від загального трансатлантичного обсягу.

Найближче оточення Трампа хотіло б натиснути на європейських членів НАТО, щоб вони збільшили витрати на оборону і взяли на себе більшу частину тягаря із забезпечення безпеки Європи. У США мають намір зосередити свою увагу на Азії.

Вимога значно збільшити витрати на оборону в Європі в умовах зростаючої загрози з боку Росії, а також потенційно збільшені витрати на підтримку України сильніше натиснуть на бюджети країн Європи, які й без того відчувають брак коштів. Перерозподіл соцвитрат на користь військових бюджетів відкриє двері для популістського опору.

Ці потенційні внутрішні конфлікти добре розуміють у Кремлі – і вони стануть ще однією причиною, через яку Москва чинитиме опір мирній угоді. З точки зору РФ, їй залишається тільки продовжувати війну і чекати, коли західне фінансування Києва припиниться.

Одне з очевидних рішень, як компенсувати скорочення фінансової допомоги з боку США, – використовувати 300 мільярдів доларів заморожених російських валютних резервів.

В умовах зростаючої необхідності пошуку нових ресурсів для підтримки економіки і оборони України, конфіскація і розміщення заморожених російських активів, ймовірно, стане привабливим варіантом як для Європи, так і для США. Це, безсумнівно, може бути виправдано в рамках доктрини контрзаходів проти імперативного порушення Росією міжнародних норм.

Конфіскація активів Росії стала б потужним стримувальним фактором проти застосування військової сили для зміни міжнародно визнаних кордонів. Сприятливі наслідки таких дій співтовариства демократичних країн вийдуть далеко за рамки їхнього внеску в підтримання міжнародних правил дорожнього руху. Вони також продемонстрували б Росії, що у США та Європи є ресурси для стійкої довгострокової допомоги Україні. Використання цих коштів – або навіть переконлива загроза зробити це – може стати переломним моментом, особливо зараз.

Романчук Микола

Recent Posts

100-річна жінка досі працює та водить авто: її поради для тривалого життя (фото)

У свої 100 років американка ДжоКлета Вілсон все ще працює і сама дістається роботи –…

4 години ago

Дадуть лише тиждень, а потім вліплять штраф: про що потрібно повідомити ТЦК

Українці, які стоять на військовому обліку, мають бути особливо уважними до змін у своїх персональних…

4 години ago

У Meta панує цілковитий хаос, Цукерберг не може вгамувати співробітників: подробиці

Компанія Meta опинилася в центрі внутрішнього скандалу після запровадження нових правил модерації контенту, які викликали…

4 години ago

По 8000 грн на руки від держави: стосується всіх, хто зараз без роботи

З 1 січня 2025 року набули чинності нові правила щодо виплат і компенсацій, інформує Державна служба зайнятості.…

4 години ago

У мережі розкрили, чиї неповнолітні сини-мажори зупиняли рух в Києві

У мережі поширюють імена неповнолітніх, які оскандалились у Києві. Підлітки поводились зухвало і перекривали рух на…

4 години ago

Трамп отримав дивний вирок у справі про гроші та порнографію

Суддя Нью-Йорка Хуан Мерчан у пʼятницю, 10 січня, висунув вирок обраному президенту США Дональду Трампу у…

5 години ago