Китайські інженери винайшли пристрої, щоб швидкого і дешевого рвати підводні кабелі

Нещодавно сталася серія випадків з пошкодженням підводних комунікаційних кабелів по всьому світу. Випадки, які фіксувались у Балтійському морі, поблизу Норвегії та навколо Тайваню ставались після того, як китайські та російські кораблі перетинали місця пошкоджень, що робить їх головними підозрюваними.

Як пише видання Newsweek інженери в Китаї винайшли пристрої для швидкого та дешевого роз’єднання таких кабелів. Американський журнал дослідив патенти китайською мовою та виявив кілька китайських розробок для різання підводних кабелів.

Наприклад у 2020 році група інженерів з Університету Лішуй розробила “пристрій тягучого типу для різання підводного кабелю”. Автори розробки вказали, що через розвиток науки та техніки прокладають усе більше кабелів, тому в “деяких надзвичайних ситуаціях”, їх потрібно різати.

Китайський патент для різання підводних кабелів

Новий патент базувався на розробці попереднього патенту 2009 року — “ріжучий пристрій океанського буксирного типу” у формі якоря. Тоді було заявлено, що пристрій створили для знищення незаконних кабелів у Китаї.

“Китай, безсумнівно, має технічний потенціал і мотивацію взятися за таку операцію з гібридної загрози, в якій номінально комерційне судно раптово використовується для диверсій підводної інфраструктури навколо Тайваню — зрештою, це тенденція, яку ми продовжуємо спостерігати в європейських водах”, — стверджує старший науковий співробітник Центру енергетичної політики Бенджамін Шмітт та згадує подібні випадки з російськими кораблями в Європі. 

За словами Шмітта, той факт, що Китай розробив механічні системи для різання кабелів, свідчить про те, що Пекін зберігає в своєму арсеналі кілька технічних варіантів для створення “військові загрози для підводної енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури в усьому світі”.

“Хоча той факт, що існують патенти на якірні пристрої для різання підводних кабелів і не означає, що вони використовувалися в цих інцидентах, але вказує на зацікавленість у їх різанні”, — пише Newsweek.

Романчук Микола

Recent Posts

Точна цифра: скільки адміністрація Байдена не встигла витратити на допомогу Україні

Адміністрація президента США Джо Байдена не встигла витратити майже 4 млрд доларів із пакету підтримки…

33 секунди ago

Ринок золота завмер в очікуванні даних США, що визначать динаміку курсу

Золото стабілізувалося після дводенного зростання, оскільки трейдери обмірковували перспективи пом'якшення монетарної політики Федеральним резервом напередодні…

3 хв. ago

Скільки платитимуть соціальної допомоги у 2025 році: список категорій і виплат

З 1 січня 2024 року стало відомо, яка мінімальна зарплата в Україні 2025 року - виявилося, що…

5 хв. ago

Українцям вручатимуть кілька видів повісток у 2025 році: як покарають за ігнорування

Мобілізація в Україні триває, а отже українцям і далі вручатимуть повістки. Усього існує кілька видів…

11 хв. ago

Українцям послабили податковий зашморг: кому дозволять не платити військовий збір

Частина фізичних осіб-підприємців (ФОПів) має право не сплачувати військовий збір за певних умов. Але чи…

13 хв. ago

Маск небезпечний, небезпечний Сорос. Прем’єр Італії оцінила вплив багатих людей на вибори

Мільярдер Ілон Маск, на відміну від Джорджа Сороса, не загрожує демократії, заявила прем'єр Італії Джорджа Мелоні в…

59 хв. ago