Нещодавно сталася серія випадків з пошкодженням підводних комунікаційних кабелів по всьому світу. Випадки, які фіксувались у Балтійському морі, поблизу Норвегії та навколо Тайваню ставались після того, як китайські та російські кораблі перетинали місця пошкоджень, що робить їх головними підозрюваними.
Як пише видання Newsweek інженери в Китаї винайшли пристрої для швидкого та дешевого роз’єднання таких кабелів. Американський журнал дослідив патенти китайською мовою та виявив кілька китайських розробок для різання підводних кабелів.
Наприклад у 2020 році група інженерів з Університету Лішуй розробила “пристрій тягучого типу для різання підводного кабелю”. Автори розробки вказали, що через розвиток науки та техніки прокладають усе більше кабелів, тому в “деяких надзвичайних ситуаціях”, їх потрібно різати.
Китайський патент для різання підводних кабелів
Новий патент базувався на розробці попереднього патенту 2009 року — “ріжучий пристрій океанського буксирного типу” у формі якоря. Тоді було заявлено, що пристрій створили для знищення незаконних кабелів у Китаї.
“Китай, безсумнівно, має технічний потенціал і мотивацію взятися за таку операцію з гібридної загрози, в якій номінально комерційне судно раптово використовується для диверсій підводної інфраструктури навколо Тайваню — зрештою, це тенденція, яку ми продовжуємо спостерігати в європейських водах”, — стверджує старший науковий співробітник Центру енергетичної політики Бенджамін Шмітт та згадує подібні випадки з російськими кораблями в Європі.
За словами Шмітта, той факт, що Китай розробив механічні системи для різання кабелів, свідчить про те, що Пекін зберігає в своєму арсеналі кілька технічних варіантів для створення “військові загрози для підводної енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури в усьому світі”.
“Хоча той факт, що існують патенти на якірні пристрої для різання підводних кабелів і не означає, що вони використовувалися в цих інцидентах, але вказує на зацікавленість у їх різанні”, — пише Newsweek.
Адміністрація президента США Джо Байдена не встигла витратити майже 4 млрд доларів із пакету підтримки…
Золото стабілізувалося після дводенного зростання, оскільки трейдери обмірковували перспективи пом'якшення монетарної політики Федеральним резервом напередодні…
З 1 січня 2024 року стало відомо, яка мінімальна зарплата в Україні 2025 року - виявилося, що…
Мобілізація в Україні триває, а отже українцям і далі вручатимуть повістки. Усього існує кілька видів…
Частина фізичних осіб-підприємців (ФОПів) має право не сплачувати військовий збір за певних умов. Але чи…
Мільярдер Ілон Маск, на відміну від Джорджа Сороса, не загрожує демократії, заявила прем'єр Італії Джорджа Мелоні в…