Тайвань підвищив рівень тривоги через масштабні військові маневри Китаю в регіоні. За інформацією Міністерства оборони Тайваню, Китай розгорнув близько 90 військово-морських суден і катерів берегової охорони у водах поблизу острова.
У Міністерстві оборони Тайваню заявили, що Китай створив сім “тимчасових зарезервованих зон” повітряного простору поблизу провінцій Фуцзянь і Чжецзян, які діятимуть з 9 до 11 грудня. Ці зони дозволяють обмежений повітряний рух і використовуються для військових маневрів. Представник служби безпеки Тайваню розповів у коментарях Reuters, що масштаб розгортання військово-морського флоту та берегової охорони Китаю найбільші у 2024 році, перевершуючи попередні операції “Joint Sword 2024-A” та “Joint Sword 2024-B”.
Китай прагне досягти контролю над ключовим регіоном “ланцюга островів”, що охоплює територію від Японії до Філіппін, включаючи Тайвань. Це демонстрація сили та спроба військового залякування, вважають на Тайвані.
У відповідь Тайвань активізував свої “навчання з боєготовності” в стратегічних місцях. Військово-морські катери та катери берегової охорони постійно патрулюють, відстежуючи дії китайських сил.
“Будь-які односторонні та ірраціональні провокаційні дії можуть завдати серйозної шкоди миру та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, і це не буде сприйнято міжнародною спільнотою”, — заявило міністерство оборони Тайваню.
Депутат від керівної Демократичної прогресивної партії Тайваню закликав Китай бути “цивілізованою країною”, а не “постійним порушником спокою”.
Китай вважає Тайвань своєю відколотою провінцією, яку він прагне возз’єднати під своїм контролем. Однак, Тайвань розглядає себе як незалежну державу. Цей розкол бере початок з громадянської війни в Китаї у середині XX століття, коли націоналістичний уряд відступив на острів Тайвань, а материкова частина лишилась під контролем комуністичного режиму. З того часу обидві сторони наполягають на своїх позиціях, що призводить до постійної напруженості у відносинах, зокрема Китай періодично демонструє готовність до силового вирішення конфлікту.
Обраний президент США Дональд Трамп презентував у соцмережі Truth Social географічну карту, де він об'єднав країну з Канадою. Свою публікацію республіканець не…
В Україні можна приватизувати земельні ділянки громадянами. Однак станом на зараз є певні обмеження за…
Після довгих років досліджень фахівці зрозуміли закономірність, що сприйняття часу змінюється з віком і важливо…
Садіння розсади — важливий етап для отримання багатого врожаю. Правильний час для цього залежить від…
Сьогодні міністр оборони Ллойд Остін вирушить на авіабазу Рамштайн у Німеччині, де 9 січня він…
Німеччина очолює дискусії в Європейському Союзі щодо послаблення санкцій проти Сирії, запроваджених за часів режиму диктатора…