Тайвань підвищив рівень тривоги через масштабні військові маневри Китаю в регіоні. За інформацією Міністерства оборони Тайваню, Китай розгорнув близько 90 військово-морських суден і катерів берегової охорони у водах поблизу острова.
У Міністерстві оборони Тайваню заявили, що Китай створив сім “тимчасових зарезервованих зон” повітряного простору поблизу провінцій Фуцзянь і Чжецзян, які діятимуть з 9 до 11 грудня. Ці зони дозволяють обмежений повітряний рух і використовуються для військових маневрів. Представник служби безпеки Тайваню розповів у коментарях Reuters, що масштаб розгортання військово-морського флоту та берегової охорони Китаю найбільші у 2024 році, перевершуючи попередні операції “Joint Sword 2024-A” та “Joint Sword 2024-B”.
Китай прагне досягти контролю над ключовим регіоном “ланцюга островів”, що охоплює територію від Японії до Філіппін, включаючи Тайвань. Це демонстрація сили та спроба військового залякування, вважають на Тайвані.
У відповідь Тайвань активізував свої “навчання з боєготовності” в стратегічних місцях. Військово-морські катери та катери берегової охорони постійно патрулюють, відстежуючи дії китайських сил.
“Будь-які односторонні та ірраціональні провокаційні дії можуть завдати серйозної шкоди миру та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, і це не буде сприйнято міжнародною спільнотою”, — заявило міністерство оборони Тайваню.
Депутат від керівної Демократичної прогресивної партії Тайваню закликав Китай бути “цивілізованою країною”, а не “постійним порушником спокою”.
Китай вважає Тайвань своєю відколотою провінцією, яку він прагне возз’єднати під своїм контролем. Однак, Тайвань розглядає себе як незалежну державу. Цей розкол бере початок з громадянської війни в Китаї у середині XX століття, коли націоналістичний уряд відступив на острів Тайвань, а материкова частина лишилась під контролем комуністичного режиму. З того часу обидві сторони наполягають на своїх позиціях, що призводить до постійної напруженості у відносинах, зокрема Китай періодично демонструє готовність до силового вирішення конфлікту.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…