Протягом 2023 року найбагатші родини у світі, які й так не покидали цей рейтинг, додали до своїх статків ще 1,5 трильйона доларів. До переліку входять правителі Об'єднаних Арабських Еміратів, засновники компанії Hermes, Mars тощо.
Про це повідомляє Bloomberg.
Панівна сім’я в ОАЕ керувала цими територіями ще до того, як нафта змінила економіку та фінанси королівської сім’ї. Правитель Абу-Дабі шейх Мухаммед бін Заїд Аль-Нахайян одночасно є й президентом країни. Інші члени сім’ї займають певні ролі як в уряді, так і в приватному секторі.
Walmart є найбільшим у світі роздрібним продавцем з доходом 611 мільярдів доларів за останній рік. Сім’я Уолтон володіє 46% роздрібної торгівлі в Бентонвіллі, штат Арканзас. Їхня частка є основою найбільшого капіталу Америки.
Сім’я в шостому поколінні володіє французькою компанією моди класу люкс. Вони відомі своїми сумками, вартість яких на аукціоні може досягати сотень тисяч доларів.
Френк Марс почав продавати цукерки в 1902 році у віці 19 років. Його бізнес найбільш відомий батончиками M&M, Milky Way і Snickers, хоча товари для догляду за домашніми тваринами становлять більшу частину доходів – майже 47 мільярдів доларів США.
Правління сім’ї Аль Тані в Катарі розпочалося в середині 19 століття. У 1940 році відкрили нафтові родовища. Сьогодні члени родини обіймають численні політичні пости та домінують у місцевій економіці, володіючи переважною кількістю бізнесів. Вони також мають цінні іноземні активи.
Брати Фредерік, Чарльз, Девід і Вільям успадкували нафтову фірму батька. У ході сімейних суперечок Фредерік і Вільям залишили сімейний бізнес, а Чарльз і Девід залишилися. Сімейна справа перетворилася на Koch Industries з річним доходом близько 125 мільярдів доларів.
91-річний монарх, на честь якої названа Саудівська Аравія, може зарахувати до своїх статків усю нафту, яка є в країні. Ця сума еквівалентна тій, що сім’я Аль-Сауд отримала від виконавчого офісу короля за останні 50 років. Багато членів сім’ї заробляли на посередництві в державних контрактах і земельних угодах, а також на заснуванні підприємств. Принц Мохаммед бін Салман особисто контролює активи на суму понад один мільярд доларів.
Дхірубхай Амбані почав будувати свою компаніб Reliance Industries у 1950-х роках. Коли він помер у 2002 році, не залишивши заповіту, його дружина домовилася про мирову угоду між синами щодо контролю над сімейними статками. Зараз син Мукеш очолює конгломерат у Мумбаї, якому належить найбільший у світі нафтопереробний комплекс. Він живе у 27-поверховому особняку, який називають найдорожчим приватним будинком у світі.
Брати Ален і Жерар Вертгеймери пожинають плоди фінансування їхнім дідусем дизайнерки Коко Шанель у Парижі 1920-х років. Їхня родина володіє закритим будинком моди, який представив світові маленьку чорну сукню. Вертгеймери також володіють конюшнями та виноградниками.
Розширення статків найбагатшої родини Канади почалося в 1930-х років, коли Рой Томсон відкрив радіостанцію в Онтаріо. Згодом він “доріс” до газет і став провідним власником медіа країни. Сім’я володіє приблизно 69% акцій постачальника фінансових даних і послуг Thomson Reuters через інвестиційну компанію Woodbridge.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…