П’ятеро росіян загинули під час сходження на “гору-людожер” у Гімалаях: деталі

П’ятеро росіян загинули під час сходження на гору Дхаулагірі висотою 8167 метрів у Гімалаях. Вони йшли в одній зв’язці — один із них зірвався на висоті і потягнув інших за собою. Про це повідомляє The Himalayan Times.

Перші чотири людини з групи поставили табір, коли піднялися на 7.420 метрів. Вночі підійшли ще двоє. 6 жовтня Олександр Душейко, Олег Круглов, Володимир Чистиков, Михайло Носенко, Дмитро Шпильовий, Валерій Шамало продовжили шлях. Незабаром останньому стало зле і він вирушив назад у табір, інші продовжили сходження.

Російські альпіністи на схилі гори Фото: Instagram alexander_dusheyko

Через деякий час зв’язок із ними зник. Сьогодні вранці рятувальники облетіли гору на гелікоптері і знайшли єдиного, хто вижив. Решта зірвалися в прірву.

Повідомляється, що тіла загиблих не можуть підняти з прірви. Рятувальники спробують спуститися на лебідці, оскільки вертоліт не може приземлитися на майже стрімкому схилі.

Російські альпіністи на схилі гори Фото: Instagram alexander_dusheyko

Спортивне сходження без використання кисню за звання “Снігового барса” розпочалося 1 вересня і мало закінчитися 5 жовтня. Перед початком шляху в усіх перевірили стан здоров’я — показники були в нормі. За сходження кожен з учасників заплатив близько трьох тисяч доларів. Інструкторами були Олександр Душейко та Валерій Шамало. Перший — майстер спорту міжнародного класу, другий — кандидат у майстри спорту.

Що відомо про гору Дхаулагірі

У свій час її вважали найвищою вершиною у світі. Але Дхаулагірі, розташована в Непалі, є сьомою за висотою горою у світі висотою 8167 метрів і найвищою горою в межах однієї країни. Перше сходження на неї було здійснено 13 травня 1960 року швейцарсько-австрійсько-непальською експедицією. Дхаулагірі — непальська назва гори, яка означає “сліпуча вершина”.

Сходження на Дхаулагірі Фото: Instagram alexander_dusheyko

Вершина Дхаулагірі була передостаннім восьмитисячником, на який вдалося піднятися, і останнім у Непалі. Оскільки інші його маршрути непропорційно небезпечні, більшість сходжень слідували маршрутом Північно-Східного хребта, де відбулося перше сходження.

Станом на 2007 рік було здійснено 358 успішних сходжень і 58 смертельних випадків, що є показником смертності в 16,2%. За що Дхаулагірі прозвали “горою-людожером”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

1 годину ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

2 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

3 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

3 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

3 години ago