П’ятеро росіян загинули під час сходження на “гору-людожер” у Гімалаях: деталі

П’ятеро росіян загинули під час сходження на гору Дхаулагірі висотою 8167 метрів у Гімалаях. Вони йшли в одній зв’язці — один із них зірвався на висоті і потягнув інших за собою. Про це повідомляє The Himalayan Times.

Перші чотири людини з групи поставили табір, коли піднялися на 7.420 метрів. Вночі підійшли ще двоє. 6 жовтня Олександр Душейко, Олег Круглов, Володимир Чистиков, Михайло Носенко, Дмитро Шпильовий, Валерій Шамало продовжили шлях. Незабаром останньому стало зле і він вирушив назад у табір, інші продовжили сходження.

Російські альпіністи на схилі гори Фото: Instagram alexander_dusheyko

Через деякий час зв’язок із ними зник. Сьогодні вранці рятувальники облетіли гору на гелікоптері і знайшли єдиного, хто вижив. Решта зірвалися в прірву.

Повідомляється, що тіла загиблих не можуть підняти з прірви. Рятувальники спробують спуститися на лебідці, оскільки вертоліт не може приземлитися на майже стрімкому схилі.

Російські альпіністи на схилі гори Фото: Instagram alexander_dusheyko

Спортивне сходження без використання кисню за звання “Снігового барса” розпочалося 1 вересня і мало закінчитися 5 жовтня. Перед початком шляху в усіх перевірили стан здоров’я — показники були в нормі. За сходження кожен з учасників заплатив близько трьох тисяч доларів. Інструкторами були Олександр Душейко та Валерій Шамало. Перший — майстер спорту міжнародного класу, другий — кандидат у майстри спорту.

Що відомо про гору Дхаулагірі

У свій час її вважали найвищою вершиною у світі. Але Дхаулагірі, розташована в Непалі, є сьомою за висотою горою у світі висотою 8167 метрів і найвищою горою в межах однієї країни. Перше сходження на неї було здійснено 13 травня 1960 року швейцарсько-австрійсько-непальською експедицією. Дхаулагірі — непальська назва гори, яка означає “сліпуча вершина”.

Сходження на Дхаулагірі Фото: Instagram alexander_dusheyko

Вершина Дхаулагірі була передостаннім восьмитисячником, на який вдалося піднятися, і останнім у Непалі. Оскільки інші його маршрути непропорційно небезпечні, більшість сходжень слідували маршрутом Північно-Східного хребта, де відбулося перше сходження.

Станом на 2007 рік було здійснено 358 успішних сходжень і 58 смертельних випадків, що є показником смертності в 16,2%. За що Дхаулагірі прозвали “горою-людожером”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Кожна ракета РФ, що летить по Україні, може нести ядерний заряд, – експерт

Росія постійно шантажує Україну застосуванням тактичної ядерної зброї. І фактично нести ядерний заряд можуть усі ракети,…

6 хв. ago

В Україну йде тепла суха осінь: синоптики уточнили прогноз погоди на середу, 9 жовтня

В Україні в середу, 9 жовтня, очікується невелика хмарність без опадів. Загалом погода, як на другий місяць…

15 хв. ago

“Повна ж@па”. Відставний генерал Кривоніс оцінив ситуацію на фронті для українських військ

Колишній заступник секретаря РНБО, екс-генерал Сергій Кривоніс охарактеризував ситуацію на фронті для ЗСУ як "повна…

23 хв. ago

З пенсії тепер будуть “здирати” податки: кого торкнеться у перше чергу

Українцям, які отримують пенсійні виплати, важливо знати податкові зобов'язання, які можуть застосовуватися до пенсійного доходу.…

33 хв. ago

NASA відправляє найбільший зонд для пошуку інопланетян біля Юпітера: чому туди

Найближчими днями в космос вирушить довгоочікувана місія NASA Europa Clipper, щоб вивчити супутник Юпітера Європу…

42 хв. ago

Для любителів шоколаду: “Мастер Шеф” Хіменес-Браво дав рецепт ідеального десерту

Суддя кулінарного шоу "Мастер Шеф" Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати смачну українську альтернативу трендовій дубайській шоколадці. Замість…

51 хв. ago