Арабські країни та США ведуть перемовини про всеосяжне припинення вогню, Ізраїль проти

Сполучені Штати та арабські країни розпочали таємні переговори з Іраном про всеосяжне припинення вогню на всіх фронтах у регіоні Близького Сходу. Про це повідомляє ізраїльський телеканал 12.

В Ізраїлі наразі не беруть участі в міжнародних мирних ініціативах, однак високопосадовці країни були поінформовані про їхній перебіг. Незрозуміло, як ці зусилля вплинуть на ситуацію в Секторі Газа, де бойові дії тривають з більшою інтенсивністю порівняно з іншими фронтами. Причиною складної ситуації є бажання Ізраїлю продовжувати військові операції навіть після ймовірної угоди про звільнення заручників, тоді як ХАМАС вимагає виведення ізраїльських військ як частини будь-якої домовленості.

«Наразі ми перебуваємо в позиції сили, припинення вогню буде на наших умовах, включно з відходом («Хезболли» – ред. ) за річку Літані та демонтаж усіх військових об’єктів «Хезболли» в районах поблизу кордону» , – сказав один із високопоставлених ізраїльських чиновників.

Тим часом представники ліванського угруповання «Хезболла» більше не вимагають перемир’я у Секторі Газа як умови для досягнення перемир’я у Лівані.

Заступник лідера угруповання Наїм Кассем розірвав цей зв’язок у своєму телевізійному виступі у вівторок, 8 жовтня, пообіцявши продовжувати підтримувати ХАМАС і палестинців у їхній боротьбі з Ізраїлем.

Кассем, що став найвищою посадовою особою «Хезболли» після ліквідації ізраїльтянами Хасана Насралли, заявив, що підтримує зусилля спікера ліванського парламенту Набіха Беррі щодо забезпечення перемир’я – без висунення будь-яких попередніх умов.

«Ми підтримуємо політичну діяльність, яку очолює Беррі під назвою припинення вогню. Якщо ворог (Ізраїль) продовжить свою війну, то все вирішить поле бою», – сказав Кассем.

Війни та конфлікти на Близькому Сході тривають вже десятиліттями, викликані політичними, релігійними та етнічними напруженнями. Основними акторами є Ізраїль, Палестина, Іран та різні арабські держави. Збройні сутички, як-от в Газі та Лівані, часто ведуть до гуманітарних криз. Останні події, такі як напад ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року, активізували бойові дії, ставлячи під загрозу мирні ініціативи.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

6 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

14 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

23 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

32 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

40 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

47 хв. ago