Найсмертоносніше пташеня у світі вилупилося в Британії

Одне з “найсмертоносніших пташенят у світі” вилупилося в парку птахів у Британії в парку Котсуолдс. Birdland оголосив про перше успішне вилуплення пташеняти південного казуара, відомого як один з найбільших і найгрізніших нелітаючих птахів у світі, пише The Telegraph.

Південний казуар вважається небезпечним через свої пазурі, сильні ноги та агресивну поведінку в разі загрози.

Це важлива віха для парку дикої природи Bourton-on-the-Water, який уже понад 25 років намагається розвести гігантських птахів на своїй території.

Пташеня, яке є частиною програми Eaza Ex-situ, що раніше називалася Європейською програмою з видів, що зникають, є всього лише четвертим, яке вилупилося в Європі цього року, і першим у Великій Британії з 2021 року.

Батьки, самець з Avifauna в Альфені, Нідерланди, і самка з Франкфурта, Німеччина, живуть разом у Birdland з 2012 року.

Алістер Кін, головний доглядач Birdland, сказав: “Це були величезні зусилля всієї команди протягом багатьох років, але все це було варте того, коли ви бачите, як це дивовижне пташеня кольору мухи досліджує своє нове оточення під пильним оком дуже турботливого батька. Казуари мають репутацію одного з найнебезпечніших птахів у світі, і їхній розмір, швидкість і сила в поєднанні з їхніми кинджалоподібними 10-сантиметровими кігтями означають, що ми повинні ставитися до догляду за ними вкрай серйозно”.

За його словами, це єдині птахи на території, у яких є своя власна оцінка ризику, оскільки вони потенційно дуже небезпечні.

“Щоб не турбувати їх під час інкубації, ми використовуємо відеокамери для спостереження за гніздом, і коли ми вперше побачили крихітне пташеня, це був справді особливий момент”, – додав Кін.

Самець висиджує яйця і доглядає за пташенятами, що є рідкісним випадком у світі тварин. Він сидить на гнізді до двох місяців.

Після того, як вилуплюються коричнево-руді смугасті пташенята, самець веде їх до своїх звичайних місць годівлі, захищає їх і навчає їх правил життя. Молодняк залишається зі своїми батьками до 16 місяців.

Південний казуар, що мешкає в тропічних лісах Австралії, Індонезії та Папуа-Нової Гвінеї, нещодавно був перейменований з “вразливого” на “такий, що викликає найменші побоювання”.

Однак вирубка лісів і зростання людської діяльності становлять зростаючу загрозу довгостроковим перспективам виживання птахів.

Хоча вони не літають, як і інші представники сімейства безкілевих, включно зі страусами та ему, вони є сильними бігунами, що розвивають швидкість до 50 кілометрів на годину. Незважаючи на відсутність здатності літати, ці гігантські птахи також можуть стрибати на висоту до 2 метрів і навіть були зняті на відео під час плавання.

Найближчими тижнями відвідувачі отримають рідкісну можливість побачити птаха, що швидко зростає, в його просторому вольєрі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Міноборони буде відправляти на фронт роботів: подробиці

В Україні у цьому році на фронт планують поставити 15 тисяч роботів, майже всі — українського виробництва. Про це розповів директор Департаменту…

4 хв. ago

В Україні скасовують популярний штраф для водіїв: усі, хто з авто, не поспішайте платити гроші

Неправильне паркування, поширене порушення правил дорожнього руху в Україні, яке зазвичай тягне за собою грошовий…

11 хв. ago

Американці ввімкнули режим економії: у чому вже собі відмовляють

Американці починають економити, скорочуючи витрати на ресторани, готелі та інші послуги, водночас збільшуючи свої заощадження…

20 хв. ago

Нові правила отримання пенсії: виплати тепер далеко не для всіх українців

Право на пенсію в Україні тепер безпосередньо пов'язане із накопиченим страховим стажем, при цьому вік…

29 хв. ago

Ухилянтам зробили важливе попередження: без візиту до ТЦК не обійтись

За порушення правил військового обліку військовозобов'язаний громадянин може бути оголошений у розшук. Як проводиться процедура…

37 хв. ago

Мільйон доходу, а в дружини — нова компанія: Шмигаль подав свою декларацію

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 31 березня, подав декларацію про доходи за 2024 рік. У…

48 хв. ago