У листопаді Чарльзу III виповниться 76 років, проте за незвичайною британською традицією, яка зародилася ще в 1748 році у зв’язку з особливостями місцевої погоди, святкуватиме його монарх вже цього місяця парадом Trooping the Color. Урочистість відбудеться 15 червня, і підготовка до нього у розпалі. Список запрошених теж сформований та затверджений, щоправда, із найближчих родичів короля на святі будуть не всі. Кого не запросили та чому, повідомляє The Mirror.
Передбачувано, але в переліку гостей не було принца Гаррі та Меган Маркл, причому вже другий рік поспіль. І справа, як уточнює видання, зовсім не в тому, що Чарльз свідомо знає, що ніхто з Сассексів не з’явиться на святі. Просто таким чином опальному подружжю нагадують про те, до чого призвела їхня ворожнеча з сім’єю. Зрозуміло, відсутність молодшого сина і невістки здатна затьмарити свято короля, проте їхні непорозуміння настільки серйозні, що давно вийшли за межі виключно особистих розбіжностей. Тепер конфлікт Сассексів з Чарльзом та іншими родичами зачіпає навіть давні сімейні традиції.
Зміни внесені не лише до списку гостей. Уточнюється, що цього року всупереч звичаям, що вже склалися, Чарльз поїде не верхи на коні, а в кареті – це пов’язано з діагностованим у нього онкологічним захворюванням. Кейт Міддлтон, ймовірно, на параді також не з’явиться – стан здоров’я принцеси, яка також бореться з раком, найближчим часом не дозволить їй повернутися до публічних заходів та колишнього способу життя. Хоча королівські інсайдери обережно припускають, що на балконі принцеса може все ж таки з’явиться.
Королівська гвардія є одним із найстаріших підрозділів британської армії. Гвардійці стали оплотом монархії після закінчення громадянської війни в 1660 році та виступали як особисті охоронці монарха. «Кольорові» (Colour) прапори були одиницями відзнаки різних полків (troop) армії, і їхнє головне призначення – уникнення плутанини серед військових та швидка ідентифікаціях «своїх» підрозділів на полі бою.
Щоб військам були знайомі кольори прапорів, їх регулярно демонстрували, проходячи між рядами військових, молоді офіцери. Кольори прапорів визначені відповідно до історичного колірного кодування полків британської армії.
Вперше військовий парад з виносом прапора пройшов з ініціативи короля Карла II, відомого за прізвиськом «Веселий король», у другій половині сімнадцятого століття, але офіційним заходом став лише через сто років. Ініціатором поєднання параду з днем народження монарха став Георг II, а однією з головних причин – непрості погодні умови Туманного Альбіону. Георг II народився 9 листопада, і в 1748-му він дійшов висновку, що листопад не найкращий час для проведення масштабних урочистих церемоній на честь його дня народження – дуже холодно!
Традиції дотримуються донині, але кожному британському монарху надається можливість обрати свій «офіційний» день народження. Після коронації Єлизавета II вирішила вибрати другий четвер червня – той день, коли проводив святкування свого дня народження її батько, король Георг VI. Але в 1959 році її Величність внесла невеликі корективи, щоб дати можливість більшій кількості підданих помилуватися церемонією. З того часу парад проводиться у другу суботу червня.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…