Чергова зустріч у форматі “Рамштайн” відбудеться сьогодні, 9 січня. Представники Контактної групи з питань оборони України зберуться на військовій авіабазі в Німеччині після чотирьох місяців перерви.
Це буде 25-та зустріч з моменту створення формату, яку перенесли майже на 4 місяці від раніше запланованої дати, передає РБК-Україна.
На засіданні Контактної групи з питань оборонної підтримки України головуватиме міністр оборони США Ллойд Остін. Серед учасників – військові представники з понад 50 країн.
“Глава Пентагону знову запросив міністрів оборони та старших військових посадовців з усього світу для того, щоб обговорити їхню подальшу підтримку України”, – йшлося в повідомленні пресслужби авіабази щодо переговорів 9 січня.
Нещодавно очільник Міноборони США обговорив планування зустрічі з українським міністром оборони України Рустемом Умєровим. Також наприкінці грудня Ллойд Остін провів телефонну розмову щодо підтримки України та нового “Рамштайну” з німецьким колегою Борисом Пісторіусом.
Зазначимо, що сьогоднішня зустріч стане останньою для представників адміністрації президента США Джо Байдена. Вона проходить менш ніж за два тижні до інавгурації Дональда Трампа, який після 20-тих представить свою команду і, відповідно, нового голову Пентагону.
Напередодні стало відомо, що участь візьме Президент України Володимир Зеленський.
Сьогодні учасники “Рамштайну” зосередяться на підтримці, яка посилить Україну у стримуванні російської агресії зараз та в майбутньому. За словами Зеленського, однією із тем стане передача систем протиповітряної оборони. Крім того, українська сторона розраховує на рішення проти російської авіації та авіабомб.
Напередодні Пентагон випустив повідомлення, в якому назвав зустріч 9 січня знаковою. А також заявив, що на ній фактично буде представлений план обороноздатності України для підтримки надійних сил стримування до 2027 року.
Зокрема, лідери 8 коаліцій схвалять дорожні карти з потребами та цілями України в галузі Військово-повітряних сил, бронетехніки, артилерії, розмінування, безпілотників, ППО та протиракетної оборони, інформаційних технологій та морської безпеки.
“Ці дорожні карти призначені для того, щоб донори могли планувати та підтримувати Україну в майбутньому”, – пояснили у Пентагоні.
Напередодні голова місії України при НАТО Наталія Галібаренко заявила, що чекає на практичні результати, оскільки, на її думку, адміністрації у Вашингтоні є що запропонувати Києву. Зазначимо, нещодавно Північноатлантичний альянс почав координувати військову допомогу.
Також очікується, що сьогодні США оголосять значний пакет воєнної допомоги. Це буде фінальний пакет від адміністрації Байдена. Допомога буде виділена із наявних запасів армії США і Україна має отримати її до 20 січня.
Вміст пакету невідомий. Щодо суми, то, за словами джерел AP, Вашингтон не встигає витратити залишки – понад 4 млрд доларів, погоджених Конгресом у 2024-му. Україні мають виділити пакет на 500 млн.
У Росії дедалі частіше виникають неконтрольовані ситуації, коли окремі особи можуть повторити заколот, схожий на…
У першому півріччі 2025 року Державна податкова служба повинна повідомити власників нерухомого майна про необхідність…
З початку повномасштабної війни різко знизилася довіра українців до всіх інституцій влади. Про це свідчить…
9 січня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 12093. Він передбачає зниження штрафів…
Такий сценарій змусить Пентагон збільшити п’ятирічний план витрат з 4,4 трильйона доларів до 5,2 трильйона,…
Очільник уряду Словацької Республіки Роберт Фіцо вирішив посилити перелік своїх погроз на адресу України через…