Ядерку США охороняє майже сотня дельфінів. Вчені розповіли, у чому їхній секрет

Американські військові використовують дельфінів на військово-морській базі підводних човнів Кінгз-Бей у Джорджії та на військово-морській базі Кіцап поблизу Сіетла, де вони захищають чверть ядерного арсеналу США.

Про це пише IFLScience. Зазначається, що дельфінів ВМС штатів почали дресувати ще у 1959 році.

У 1980-х роках у військово-морських об’єктах США жило понад 100 дельфінів, на яких виділяли 8 мільйонів доларів. Дельфінів навчили носити камери в роті, передавати повідомлення та навіть визначати місцеперебування ворожих водолазів. Так само морських левів навчили діставати міни з морського дна, тоді як білухи патрулювали води та шукали загрози.

“Під час війни у ​​В’єтнамі дельфінів навіть відправляли в затоку Камрань на південному сході В’єтнаму, де вони вели підводне спостереження та захищали військові човни від ворожих плавців”, — йдеться у матеріалі.

За словами науковців, дельфіни дуже здібні тварини. Вони еволюціонували так, що можуть складати карту свого середовища за допомогою ехолокації – здатності “бачити” крізь звукові хвилі, які вони створюють, клацаючи, а потім інтерпретуючи “відлуння”, коли вони відбиваються від об’єктів.

Дельфіни можуть створювати складні звуки з різними частотами та формами хвилі, які можуть створювати неймовірно деталізовані “картинки” навколишнього середовища, включно з темними або складними умовами, де технології, створені людиною, не можуть працювати.

Це робить їх надзвичайно вправними у пошуку таких об’єктів, як міни, на мілководді або в захаращених гаванях. Водночас дельфіни також можуть занурюватися на понад 30 м під поверхню і не зазнають жодних фізичних пошкоджень.

Попри тактичну цінність, тема військових дельфінів все ж є суперечливою. Існують серйозні етичні проблеми щодо використання та експлуатації дельфінів у цьому контексті.

Наразі в США є близько 85 дельфінів і декілька морських левів, яких навчає NMMP. Проте не тільки штати активно використовують військових дельфінів, адже РФ під час анексії Криму у 2014 році вилучила українських військових дельфінів, а через рік придбала ще більше.

Романчук Микола

Recent Posts

Помстився за Суми: Бутусов показав українця, який вбив російського генерала під Москвою

За ліквідацією російського генерала Ярослава Москалика стоїть українець Ігнат Кузін. Саме він припаркував автомобіль з вибухівкою поблизу…

15 секунд ago

На членстві України в НАТО вже поставлено хрест: Рютте вдався до шокуючого кроку

У новому звіті генсека НАТО Марка Рютте за 2024 рік більше не згадується про перспективу…

7 хв. ago

Українців готують до здорожчання комуналки: коли суми в платіжках можуть зрости

До кінця року в Україні не планують підвищувати плату за комунальні послуги, але вже з 2026-го тарифи…

16 хв. ago

Поступки України: Сікорський порадив Дуді “не бути Чемберленом”

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський гостро відреагував на нещодавні висловлювання президента Анджея Дуди щодо…

25 хв. ago

Reuters опублікувало текст «остаточної пропозиції» США для України та РФ

Агентство Reuters опублікувало документ, який спецпредставник США Стів Віткофф передав європейським чиновникам під час переговорів у Парижі…

33 хв. ago

Сидяча робота може спричинити рак: у чому загроза

У сучасному світі багато людей проводять значну частину дня сидячи — за комп'ютером, у транспорті…

42 хв. ago