В одній із країн ЄС різко зросла чисельність довгожителів: подробиці

У Ірландії є група довгожителів, які народилися до створення держави (тобто до 1922 року, – ред.), і їхня чисельність останнім часом стрімко зростає. Про це пише Irish Independent.

Вони пережили численні війни, винахід електрики та висадку на Місяць. Ще 2018 року таких осіб було 386. Однак до 2023 року їхня кількість збільшилася майже вдвічі, до 736.

Учені провели нове дослідження довгожителів Ірландії, намагаючись з’ясувати причини їх тривалого життя. Зазвичай основними факторами довголіття вважають прогрес у медицині та поліпшення харчування, однак цього разу дослідники звернули увагу на інші аспекти, зокрема психологічні та соціальні чинники.

Учені проаналізували групу з 17 довгожителів Ірландії, серед яких були 10 жінок і 7 чоловіків, щоб краще зрозуміти фактори їхнього довголіття. Дослідження охопило їхнє дитинство, стосунки з родиною та друзями, релігійні переконання, а також погляди на старіння і спосіб життя.

Один із учасників, 103-річний фермер з Тіпперері, поділився спогадами про своє дитинство. У 1920-30-х роках, він і його однолітки працювали з раннього віку, аби допомогти сім’ям вижити. Вони збирали кукурудзу на полях, працюючи повний робочий день.

Повідомляється, що важливою була роль сім’ї, яка стала спільною темою серед усіх учасників. Багато з них згадували про позитивний досвід виховання та захисту з боку близьких, незважаючи на труднощі, що супроводжували «бурхливу епоху ірландської історії». Усі учасники відзначили значення належності до більш широких спільнот і висловилися, що ніколи не відчували себе самотніми, адже завжди були оточені людьми. Дослідження також показало, що довгожителі мають сильно розвинене почуття незалежності.

Дослідження, проведене докторкою Елісон Феган і її колегами з Технологічного університету Шеннона, виявило важливість соціальної пов’язаності для благополуччя на різних етапах життя. Вчені помітили, що для всіх учасників життєві зв’язки мали велике значення, хоча їхній вплив не змінювався з віком, а залишався актуальним протягом всього життя. Важливою складовою соціальної підтримки стала релігія, яка допомагала людям зберігати зв’язки, підтримувати активність і дарувала відчуття мети.

Ці результати узгоджуються з висновками інших міжнародних досліджень, що показують зв’язок між соціальною пов’язаністю і загальним добробутом як у старшому віці, так і на різних етапах життя. Вчені також зазначили, що після виходу на пенсію люди часто знаходили нові заняття, зокрема волонтерство чи хобі, щоб заповнити вільний час.

Також однією з ключових рис, яку виявили в учасників дослідження, було прийняття вікових змін. Це ставлення до старіння дозволяло їм зберігати життєрадісність і спокій у процесі адаптації до нових етапів життя.

Романчук Микола

Recent Posts

Як прожити довге здорове життя: довгожителі дали 3 корисні поради

Кожен хоче, щоб його життя тривало якнайдовше, і при цьому бути здоровим. Видання CNBC поспілкувалося з довгожителями, які…

7 хв. ago

Кейт Міддлтон запросила двійника принца Гаррі у своє різдвяне шоу

Королівські шанувальники помітили дивного двійника принца Гаррі в анонсі концерту різдвяних колядок Кейт Міддлтон. Двійник з'явився…

15 хв. ago

Опалення по 5000 гривень: кого торкнеться різке зростання тарифів у 2025 році

Заборгованість українців за комунальні послуги сягнула рекордних показників, а ситуація може значно погіршитися після запланованого…

22 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими інфекційними хворобами не мобілізують

В Україні деякі громадяни звільняються від мобілізації через стан здоров’я, зокрема чоловіки, які мають інфекційні…

31 хв. ago

До 9 гривень за кіловат: Попенко розкрив плани щодо тарифів на електроенергію

В Україні планується суттєве підвищення тарифів на електроенергію для населення. До кінця 2025 року вартість…

40 хв. ago

Влада хоче провести «екстрену евакуацію» в район екватора: що сталося

Американці нібито мають провести великий аудит використання Україною допомоги від США як тільки Дональд Трамп…

49 хв. ago