Єдина у своєму роді: в Албанії виявили унікальну білу акулу-примару

Біля берегів Албанії рибалки спіймали особливу примарну білу глибоководну акулу. Вона вирізняється рідкісним генетичним захворюванням, яке дало їй унікальний вигляд, повідомляє Interesting Engineering.

Провідний автор дослідження і директор Sharklab ADRIA в Албанії Андрій Гаїч поділився, що це перший випадок, коли лейцизм був зареєстрований у виду кутаста акула-рибалка (Oxynotus centrina). Він зазначив, що це генетичне захворювання відрізняється від альбінізму тим, що воно не призводить до повної відсутності меланіну та червоних райдужок, а допускає нормальну пігментацію райдужки.

“Індивідуум все ще може виробляти меланін, але в певних ділянках або якщо його не вистачає в усьому тілі”, – пояснив учений.

У виданні зазначили, що цей вид перебуває під загрозою зникнення та зазвичай має темно-сіре або коричневе забарвлення. Проте акула, яку спіймали біля берегів Албанії, виділяється із загальної маси світло-сірим забарвленням.

Унікальна акула Oxynotus centrina зблизька / фото – Sharklab ADRIA

На знімках помітна блідість і незвичайне забарвлення акули. Вчені виявили, що пігментна аномалія не вплинула на її фізичне здоров’я, підкреслили у виданні.

За словами дослідників, пігментні порушення у глибоководних акул трапляються вкрай рідко, а за всю історію зафіксовано всього 15 випадків серед різних видів. Гаїч заявив, що на виникнення такої незвичної для акул аномалії могли вплинути різні чинники довкілля під час ембріонального розвитку, серед яких вплив забруднювальних речовин, підвищені температури або гормональні зміни.

Вчений додав:

“Деякі дослідження показують, що відсутність пігментації може зробити особин більш помітними як для хижаків, так і для здобичі, що потенційно знижує їхні шанси на виживання”.

Цікаво те, що в дослідженні Sharklab ADRIA не було виявлено ознак того, що ця акула зіткнулася з будь-якими помітними недоліками через своє захворювання, поділилися у виданні. Вона, як і раніше, може харчуватися, уникати хижаків і розмножуватися.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago