Польські вчені нещодавно провели дослідження складу донер-кебабів із 35 закусочних по всій Польщі та Німеччині та отримали шокуючі результати.
Дослідження, проведене Вроцлавським університетом, було спрямоване на те, щоб визначити, чи м’ясо, що використовується в кебабах, тому, що рекламується на етикетках. Результати були тривожними: лише 28% зразків кебабу містили м’ясо, під яким вони продавалися.
Використовуючи генетичне тестування, дослідники виявили, що 60% зразків містили незадеклароване м’ясо або дешевші замінники.
Наприклад, баранину часто замінювали куркою чи яловичиною, а деякі кебаби навіть містили свинину замість баранини. Це особливо тривожно для тих, хто уникає свинини з релігійних чи культурних причин. Цікаво, що курячі шашлики, як правило, були більш точними з точки зору маркування, хоча в одному зразку все ж таки була змішана яловичина.
Хоча це дослідження охоплювало лише невелику вибірку з Польщі та Німеччини, аналогічні проблеми виявили і в інших країнах. Наприклад, у Великій Британії дослідження 2009 року показало, що на 40% кебабів не було точної вказівки м’яса, яке вони містили.
Важливо відзначити, що ці результати не становлять усі заклади, де подають кебаб. Багато шановних ресторанів пропонують високоякісні та правильно марковані варіанти.
Однак прозорість маркування має вирішальне значення для збереження довіри споживачів. Якщо ви любитель кебабу, було б розумно перевірити інгредієнти або запитати про м’ясо, перш ніж з’їсти його.
Служба безпеки України разом з Національною поліцією затримали на Кіровоградщині керівницю районної МСЕК, яка одночасно…
Автобус із футболістами СК "Полтава", які прямували на матч 15 туру Першої ліги, зупинили військові…
Турецький серіал "Геній" (Deha) зобразив українських біженок, як жінок, що надають інтимні послуги за гроші. Через це…
З початку 2024 року в Україні відзначено рекордне зростання порушень військового обліку. Згідно з даними Мін'юсту, станом…
Стали відомі переможці щорічні конкурсу “Золоте кермо” (Golden Steering Wheel) від BILD am SONNTAG і…
Українці, які захищали державу від агресора або продовжують це робити й нині, отримають пільги на…