В країні ЄС змінюють правила для українців: кому та для чого потрібно оформлювати документи

У Литві запроваджують нові правила працевлаштування українців без тимчасового захисту. З вересня такі особи зможуть працювати в країні лише після отримання посвідки на проживання.

Про це повідомили в LRT. Зазначається: з 1 вересня іноземець – у т.ч., громадянин України, – який не має права на тимчасовий захист, але не може повернутися до України через військовими дії, проте при цьому подав заяву на отримання посвідки на підставі роботи або з гуманітарних причин, матиме право працювати в Литві лише з дати отримання цього документа – а не з дати подання заяви.

“Ці зміни не матимуть жодного впливу на українських біженців у Литві, які користуються механізмом тимчасового захисту, запровадженим Європейським Союзом. Департамент міграції видає їм електронні види на проживання”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: ті громадяни України, члени їхніх сімей, а також особи без громадянства, які проживали в Україні та виїхали з неї до Литви у зв’язку з повномасштабгою війною, які скористалися можливістю розпочати роботу без дозволу служби зайнятості або рішення про відповідність роботи іноземця потребам ринку праці Литви, можуть продовжувати працювати без вищевказаного рішення. Однак лише за умови, що:

  • вони подають заяву на отримання виду на тимчасове проживання на підставі роботи;
  • трудові відносини продовжуються з тим самим роботодавцем.

Крім того, зазначається, що новоприбулі біженці можуть працевлаштуватися, щойно подадуть до Департаменту міграції заяву на отримання посвідки на проживання на підставі тимчасового захисту. Тобто, для них процедура не змінилася.

Як повідомляв OBOZ.UA водночас, у 2024 році українські біженці в Норвегії можуть отримувати по 520 євро (23 746 грн) на місяць, однак лише за виконання певних умов. Правила посилилися з липня 2024 року. Проте біженцям платять також і по 1500 євро (67 207 грн) за повернення в Україну.

Ольга Степанова

Recent Posts

The Guardian: У Путіна знали про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогли підготуватися

Російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани…

25 секунд ago

Землю накрила магнітна буря червоного рівня: що треба знати

20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним…

15 хв. ago

Повінь у Європі: Будапешт іде під воду. ФОТО

Повені, які у середині вересня охопили Центральну та Східну Європу, дійшла до Угорщини. Дунай, що вийшов із берегів,…

29 хв. ago

Стало відомо, яка буде ціна офіційних iPhone 16 в Україні

27 вересня в Україні розпочнуться офіційні продажі нової лінійки смартфонів iPhone 16, яка включає чотири…

40 хв. ago

Окупанти направили «Шахед» у бік Хмельницької АЕС

Росія продовжує ядерний шантаж, направляючи ракети та дрони в бік українських АЕС. У ніч на…

51 хв. ago

Демократи закликають Гарріс збільшити свою присутність у ЗМІ — The Hill

Люди, близькі до кампанії Гарріс, стверджують, що вони застосовують багатогранний підхід до завоювання голосів виборців,…

1 годину ago