Два пістолети, що належали Наполеону Бонапарту, продано на аукціоні у Франції за 1,69 млн. євро. Інформація про покупця не розголошується, але організатори назвали продаж успішним. Проте уряд заборонив їхній експорт, щоб вони залишилися в країні як національне надбання.
Аукціонний будинок повідомив, що в неділю, 7 липня, у Франції було продано два пістолети, з яких Наполеон Бонапарт мав намір накласти на себе руки, за 1,8 млн доларів США, пише The Guardian. Ім’я покупця вишукано прикрашених предметів на аукціоні у Фонтенбло на південь від Парижа не розголошується, але остаточна ціна продажу з урахуванням комісійних перевищила оцінну суму 1,2-1,5 млн євро.
Пістолети, інкрустовані золотом та сріблом, з профілем французького імператора були створені на початку XIX століття. Особливу прикметність раритетам надає той факт, що Наполеон хотів їх використати для самогубства у 1814 році, коли був змушений відмовитися від влади після того, як іноземні війська розгромили його армію та окупували Париж.
“Після поразки французької кампанії він був у повній депресії і хотів покінчити життя самогубством за допомогою цієї зброї, але його зброєносець вийняв порох”, – розповів агентству AFP перед продажем експерт аукціонного будинку Жан-П’єр Осена.
Натомість Наполеон прийняв отруту, але його вирвало, і він вижив, а пізніше віддав пістолети своєму зброєносці на знак подяки за відданість. Після зречення Наполеон вирушив у вигнання на острів Ельба біля берегів Італії. Незабаром він зробив драматичне повернення до Франції, але його кар’єра остаточно завершилася, коли він був переможений англійцями в битві при Ватерлоо в 1815 році і помер у вигнанні на острові Святої Єлени через 6 років.
Пам’ятні речі імператора мають величезний попит серед колекціонерів. Так, одна з його знаменитих чорних трикутників-двокутників з синім, білим та червоним оздобленням була продана в листопаді за 1,9 млн євро.
До речі, міністерство культури Франції заборонило вивезення цих пістолетів. Зброя, з якої імператор намагався застрелитися в 1814 році, становить “великий історичний і художній інтерес для національної спадщини” і тому повинна вважатися “національним надбанням”, пояснила відповідальна комісія у справах національних цінностей. Після оголошення заборони на вивезення французька держава має 30 місяців, щоб зробити пропозицію щодо купівлі пістолетів. Власник має право відмовитися. Якщо держава не придбає зброю, заборона на експорт буде знята, і пістолети можуть бути продані за кордон. Незалежно від цінності та віку культурні цінності, визнані національним надбанням, можуть залишити Францію лише тимчасово, з обов’язковим поверненням.
“Класифікація об’єкта як національного надбання надає йому неймовірної цінності”, – заявив представник аукціонного будинку Osenat, який попросив не називати його імені.
Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…