У Молдові закривають центри тимчасового розміщення біженців: куди розселять українців

Влада Молдови прийняла рішення закрити центри тимчасового розміщення українських біженців. До вересня поточного року планується закриття восьми з 37 центрів та проведення ремонту у деяких із них. Зокрема два з цих центрів, що розташовані у студентських гуртожитках на вулиці Флорілор, планують закрити найближчими днями.

Про це повідомляє News Maker. За даними видання, більшість біженців вже були переселені до інших центрів, але залишилися кілька родин, яким не вистачає альтернативних варіантів.

Деякі з біженців висловлюють своє незадоволення такою ситуацією. Вони вважають, що влада не забезпечила їм адекватний вибір. Одна з біженок поділилася своїм розчаруванням і сказала, що вони залишаються без конкретних місць для проживання. Багато інших біженців відмовляються розповідати свої історії, боячись, що їхні страхи щодо відсутності житла можуть залишитися невирішеними, як і до цього.

За даними видання, біженцям сказали про намір влади закрити центри тимчасового розміщення на вулиці Флорілор  наприкінці квітня — на початку травня 2024 року. Причиною цього, за словами міністерства праці, є бажання університетів, які володіють гуртожитками, провести капітальний ремонт.

Деяким біженцям, які проживали у цих гуртожитках з літа минулого року, було запропоновано дві опції: перевестися до іншого центру або орендувати житло в Кишиневі. Неурядові організації надають фінансову допомогу на оренду житла протягом пів року, проте багато біженців не мають достатньо коштів навіть на оплату оренди та комунальних послуг.

Представник міністерства праці та соцзахисту Молдови заявив, що більшість мешканців центрів вже переселилися до інших закладів, але питання решти біженців також буде вирішено найближчим часом. Однак не всі вони можуть підійти під критерії для переселення.

Допомога з роботою в Молдові

У Молдові створять підрозділи з соціальної інтеграції біженців з України в 14 населених пунктах. Фахівці цих підрозділів будуть надавати допомогу українським біженцям у пошуку роботи, житла, освіти та розв’язанні інших соціальних питань. Ця програма реалізується у рамках ініціативи “Мери за зростання”, що фінансується Європейським Союзом та Програмою Розвитку ООН.

Підрозділи для інтеграції будуть діяти у таких містах, як Бєльці, Кагул, Калараш, Карпінєни, Чадир-Лунга, Чімішлія, Копчак, Дондюшани, Дрокія, Паланка, Селемет, Страшени, Теленешти та Унгени.

З початку повномасштабної війни в Україні, Молдова прийняла понад 958 тисяч українців, з яких наразі у республіці залишилося близько 113 тисяч громадян України. Крім того, понад 200 українських підприємців, які отримали статус біженців, зареєстрували свої компанії в Молдові, сприяючи економічному розвитку країни.

Ольга Степанова

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

17 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

20 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

22 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

29 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

31 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

34 хв. ago