У США федеральний апеляційний суд ухвалив рішення, яке вимагає від китайської компанії ByteDance продати популярний застосунок TikTok до початку наступного року або зіткнутися із його повною забороною на території країни. Про це повідомляє Reuters.
Це рішення стало серйозною перемогою для Міністерства юстиції США та критиків TikTok, які вважають застосунок загрозою національній безпеці. У разі виконання судової постанови TikTok може бути заборонено в США вже за шість тижнів — це серйозний виклик для платформи, якою користуються 170 мільйонів американців.
Рішення суду очікувано буде оскаржене у Верховному суді. TikTok вже заявив, що розраховує на скасування цього вердикту на підставі порушення Першої поправки, яка гарантує свободу слова.
“Верховний суд має історичну репутацію захисника прав американців на свободу слова. Ми впевнені, що вони підтримають ці права і в цьому випадку”, — заявили представники TikTok.
Суд підкреслив, що закон, який вимагає продажу TikTok, став результатом двопартійної згоди між демократами й республіканцями, а також двома президентами США. Його мета — захист національної безпеки, оскільки через TikTok китайський уряд, як стверджують у США, може збирати конфіденційні дані американців, маніпулювати інформацією та підривати суспільний дискурс.
Генеральний прокурор США Меррік Гарланд назвав це рішення “важливим кроком у захисті від використання TikTok як інструменту шпигунства та інформаційного впливу”.
Критики рішення, зокрема Американський союз захисту громадянських свобод (ACLU), розкритикували його як небезпечний прецедент. Правозахисники вважають, що такі заходи можуть обмежити свободу слова й створити некоректні механізми державного регулювання контенту.
Якщо рішення не буде скасовано, продаж TikTok або його заборона опиняться у руках президента Джо Байдена, який має до 19 січня 2025 року продовжити термін для виконання вимоги. У разі невиконання цього кроку справа перейде до адміністрації наступного президента.
Ситуація з TikTok залишається однією з найгучніших у сфері конфлікту між США та Китаєм за контроль над цифровими платформами й безпекою даних. Рішення Верховного суду стане вирішальним у цій боротьбі.
У разі наявності чинної відстрочки від мобілізації військовозобов’язаний громадянин не підлягає призову до лав Збройних…
Мета Росії, навіть попри перемовини, не змінюється з 2014 року. Про це заявив Євген Дикий, ветеран,…
На тлі зростаючого інтересу громадян до оподаткування грошових переказів між банківськими картками, журналістка Ірина Полякова…
Попри дипломатичні зусилля, докладені Україною під час перемовин у Туреччині для досягнення миру, ймовірність того,…
Міжнародна команда вчених опитала понад десять тисяч людей із 43 країн, щоб з'ясувати, наскільки ідеальний…
У 2024 році в Україні зареєстрували мільйони судових справ, причому спостерігається тенденція до зростання кількості…