У 2024 році Німеччина значно посилила обмеження на в’їзд для українців. За статистикою, лише за період із січня по вересень було зафіксовано понад 5900 випадків відмов у перетині кордону для наших громадян. Основна частина цих відмов стосується мігрантів, які раніше не мали дозволу на проживання в Німеччині або втратили це право.
Українці наразі становлять найбільшу групу іноземців, які не змогли потрапити до Німеччини за останні дев’ять місяців, випереджаючи сирійців та афганців за кількістю відмов. Водночас німецька влада посилила заходи контролю, затримуючи понад 7700 осіб, на яких раніше були видані ордери на арешт, та фіксуючи випадки спроб незаконного в’їзду.
Посилення правил в’їзду пояснюють намаганнями Німеччини контролювати потік мігрантів у період напруженої ситуації на кордонах Європи. Німецька влада ретельніше перевіряє осіб, які намагаються перетнути кордон, щоб запобігти повторним в’їздам тих, кого раніше депортували. Крім того, нові обмеження торкнулися осіб з «безпечних» країн, серед яких і Україна. У таких випадках влада відмовляє у в’їзді без розгляду прохання про притулок, якщо заяву раніше визнали «необґрунтованою».
Найбільше відмов у в’їзді до Німеччини зафіксовано на кордонах із Польщею, Австрією, Швейцарією та Францією. Посилений контроль на цих переходах дозволив зупинити понад 28 тисяч осіб, які намагалися потрапити в країну. Серед них чимало українців, які вирушали в пошуках роботи, медичних послуг або ж планували відвідати родичів.
Ситуація ускладнюється тим, що спроби незаконного в’їзду зростають, попри ризики. За статистикою, понад 53 тисячі осіб намагалися проникнути на територію Німеччини нелегально. Влада країни закликає мігрантів дотримуватися вимог і нагадує, що кожен випадок порушення може призвести до тривалої заборони на в’їзд.
Німеччина почала посилено перевіряти не тільки українців. Часті відмови у в’їзді торкаються й громадян Сирії та Афганістану. Зокрема, серед сирійців зафіксовано 4700 випадків відмов, а серед афганців – понад 2300. Також спробували повернутися до Німеччини й особи, яких раніше депортували, однак німецька поліція швидко виявляє таких порушників.
Щоб уникнути відмови у в’їзді, українцям слід дотримуватися кількох рекомендацій:
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…