Українцям закривають в’їзд до Німеччини: все важче перетнути кордон

У 2024 році Німеччина значно посилила обмеження на в’їзд для українців. За статистикою, лише за період із січня по вересень було зафіксовано понад 5900 випадків відмов у перетині кордону для наших громадян. Основна частина цих відмов стосується мігрантів, які раніше не мали дозволу на проживання в Німеччині або втратили це право.

Українці наразі становлять найбільшу групу іноземців, які не змогли потрапити до Німеччини за останні дев’ять місяців, випереджаючи сирійців та афганців за кількістю відмов. Водночас німецька влада посилила заходи контролю, затримуючи понад 7700 осіб, на яких раніше були видані ордери на арешт, та фіксуючи випадки спроб незаконного в’їзду.

Посилення правил в’їзду пояснюють намаганнями Німеччини контролювати потік мігрантів у період напруженої ситуації на кордонах Європи. Німецька влада ретельніше перевіряє осіб, які намагаються перетнути кордон, щоб запобігти повторним в’їздам тих, кого раніше депортували. Крім того, нові обмеження торкнулися осіб з «безпечних» країн, серед яких і Україна. У таких випадках влада відмовляє у в’їзді без розгляду прохання про притулок, якщо заяву раніше визнали «необґрунтованою».

Кордон, скріншот: YouTube

Найбільше відмов у в’їзді до Німеччини зафіксовано на кордонах із Польщею, Австрією, Швейцарією та Францією. Посилений контроль на цих переходах дозволив зупинити понад 28 тисяч осіб, які намагалися потрапити в країну. Серед них чимало українців, які вирушали в пошуках роботи, медичних послуг або ж планували відвідати родичів.

Ситуація ускладнюється тим, що спроби незаконного в’їзду зростають, попри ризики. За статистикою, понад 53 тисячі осіб намагалися проникнути на територію Німеччини нелегально. Влада країни закликає мігрантів дотримуватися вимог і нагадує, що кожен випадок порушення може призвести до тривалої заборони на в’їзд.

Німеччина почала посилено перевіряти не тільки українців. Часті відмови у в’їзді торкаються й громадян Сирії та Афганістану. Зокрема, серед сирійців зафіксовано 4700 випадків відмов, а серед афганців – понад 2300. Також спробували повернутися до Німеччини й особи, яких раніше депортували, однак німецька поліція швидко виявляє таких порушників.

Щоб уникнути відмови у в’їзді, українцям слід дотримуватися кількох рекомендацій:

  1. Підготуйте всі необхідні документи. Перш ніж вирушати в подорож, переконайтеся, що у вас є чинні документи на проживання, запрошення або підтвердження мети поїздки. Важливо надати чіткі докази, що ваша мета відповідає правилам в’їзду.
  2. Перевіряйте свою ситуацію з міграційними службами. Якщо у вас раніше були проблеми з в’їздом або вам відмовляли в дозволі на проживання, краще заздалегідь проконсультуватися з міграційними юристами.
  3. Не порушуйте правила перебування в країні. Будь-яке порушення в’їзного режиму може призвести до довготривалих обмежень на в’їзд у майбутньому.
  4. Будьте готові до перевірок на кордоні. Посилені заходи безпеки означають, що навіть при наявності всіх документів на кордоні можуть вимагати додаткових підтверджень.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

Шойгу та його клан виводять гроші з РФ: росЗМІ дізналися про новий конфлікт “веж Кремля”

Ексміністр оборони Росії Сергій Шойгу та люди з його оточення почали позбавлятися активів і виводити гроші за…

12 секунд ago

ТЦК розшукує Сергія Стерненка за “ухилянтство”

Приморський ТЦК звернувся до Національної поліції України про внесення до бази розшуку та доставлення до…

9 хв. ago

Політичний розкол у Німеччині. Стало відомо, ким замінять звільнених урядовців

В уряді Німеччини відбуваються значні політичні ротації. Обов'язки Крістіана Лінднера, звільненого з посади голови Мінфіну…

18 хв. ago

Хто в Україні може піти на пенсію раніше за інших: список професій

Деякі працівники в Україні можуть вийти на пенсію раніше за інших, якщо мають великий досвід…

26 хв. ago

“Життя штурмовика – від двох тижнів до місяця”: Z-канали поскаржилися на шалені втрати Росії

У російських провоєнних Z-каналах масово скаржаться на тяжкі втрати окупаційних військ РФ в Україні та безжальне винищення піхоти командирами.…

35 хв. ago

Стало відомо, чому в Україні заговорили про примусову мобілізацію жінок

Нардеп Соломія Бобровська повідомила про те, що вона підтримує ідею, щоб українські жінки з 18…

44 хв. ago