Протягом 2023-2024 навчального року виші Польщі прийняли рекордну кількість студентів з України. Усього освіту у цій країні здобували 19,9 тис. українських громадян, а під кінець 2024 року їхня кількість зросла до 45,5 тис., що дорівнює майже половині від усієї кількості іноземців, які навчаються у польських закладах вищої освіти. Українські студенти користуються такими ж перевагами в освіті, що й поляки.
Про те, що студентів з України у Польщі суттєво побільшало, повідомили в Міносвіти РП. Відомство відповіло на запит кореспондентів видання “Укрінформ” із зазначенням числа здобувачів освіти, що є вихідцями з України.
З’ясувалося, що протягом 2023-2024 року освіту у Польщі здобувають 19900 тисяч українських студентів. З цієї кількості 11900 тис. українців навчалися у приватних закладах вищої освіти, а 7800 – у польських державних університетах та інститутах. При цьому лише 200 осіб вчилися у церковних вишах.
Міносвіти Польщі зазначило, що минулого навчального року загалом у Польщі здобували освіту 102700 іноземців. При цьому на кінець 2024 року загальна кількість студентів-українців сягнула 45500 осіб, що дорівнює майже половині від усіх іноземних громадян, що навчаються у Польщі.
Українські студенти у Польщі користуються такими ж перевагами в освіті, як поляки. Вони мають високі стипендії за успішне навчання, яке, до слова, для біженців від війни в Україні є безплатним. Студенти мають чудову можливість отримати практику, а дипломи вишів визнаються у всьому світі. При цьому студентам видають різноманітні кредити та гранти на навчання.
У новому навчальному році (2024−2025) українські студенти у Польщі можуть претендувати на кілька видів фінансових виплат. Загалом, біженець, який навчається у ВНЗ, може одночасно претендувати на соціальну та ректорську стипендію, а також стипендію для осіб з інвалідністю. Проте загальна місячна сума таких соцвиплат не повинна перевищувати 3 560,6 злотих (понад 38 тисяч гривень).
За словами нардепа від “Слуги народу” Олега Дунди, понад 60% українських студентів, які навчаються у Польщі, планують повертатися в Україну після здобуття освіти. Цей процес відбуватиметься не залежно від ситуації в країні. Йдеться як про чоловіків, так і про жінок.
Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…