У Польщі затримали трьох українських викладачок за спробу купити 60 дипломів

Співробітники Центрального антикорупційного бюро Польщі у четвер, 7 листопада, затримали українок, які в обмін на хабар у 40 тисяч злотих хотіли отримати фальшиві документи про закінчення вишу для понад 60 осіб. Затриманими виявилися три жінки – викладачки Одеського університету. Жінкам обрали запобіжний захід у вигляді заборони покидати країну та заставу у 150 тис. злотих кожній. 

Про затримання викладачок з України йдеться у повідомленні польського ЦБА. З’ясувалося, що жінки приїхали до Польщі, бо не змогли зв’язатися з Павлом К., колишнім ректором Collegium Humanum, якого затримали раніше.

Вони переконали нове керівництво університету видати фальшиві документи, зокрема дипломи про вищу освіту та свідоцтва про закінчення навчання, в обмін на хабар у розмірі 40 тис. злотих.

“З’ясовано, що йдеться про документи понад 60 іноземних студентів, які ніколи не навчалися в Collegium Humanum. Під час заходів співробітники вилучили електронні носії інформації та валюту, ввезену до Польщі”, – повідомила пресслужба ЦБА.

Висновки слідства свідчать про те, що затримані викладачі брали участь в організованому злочинному угрупованні, яке заснував і очолив Павло К.

“У рамках злочинної діяльності групи видавалися дипломи бакалавра, другого ступеня навчання, єдиного магістра та престижні дипломи MBA, у тому числі в обмін на матеріальні та особисті вигоди”, – пояснила пресслужба ЦБА.

Прокурор пред’явив затриманим жінкам звинувачення в участі в організованому злочинному угрупованні, діяльність якого полягала у видачі фальшивих документів про навчання в приватному університеті Collegium Humanum та підбурюванні до вчинення заборонених чинною владою університету дій.

До кожної з підозрюваних прокурор застосував запобіжні заходи, тобто майнову заставу у розмірі 150 тис. злотих, заборону виїзду з країни у поєднанні з конфіскацією паспорта до сплати майнової застави.

Слідчі кажуть, що справа розвивається. Це вже сьома акція співробітників філії МРГ у Жешуві у розслідуванні Collegium Humanum.

Приватний університет був заснований у 2018 році у Варшаві. Він пропонував прискорені курси, які дозволяли здобути ступінь MBA (кваліфікаційний ступінь у менеджменті (управлінні) – ред.) Такі дипломи дозволяють, серед іншого: претендувати на посади до наглядових рад підприємств Держказначейства.

Коломієць Надія

Recent Posts

Повітря з озера Комо у банці: скільки коштує новий незвичайний сувенір в Італії

В Італії набирає популярності новий незвичайний сувенір для туристів. Компанія ItalyComunica почала продавати повітря з мальовничого озера…

6 хв. ago

У гаражі пенсіонерки виявили занедбані суперкари: їхня вартість вражає

У США знайшли покинуті суперкари Lamborghini Countach та Ferrari 308. Вони протягом 20 років просто стояли занедбаними…

14 хв. ago

5 тисяч доларів замість бусифікації: експерт розповів, як реально мобілізувати українців на фронт

Військовий експерт Роман Світан пояснив, що нам треба не просто набрати до ЗСУ якихось людей,…

21 хв. ago

Вчити буде нікому: українська освіта зіткнулася ще з однією проблемою

Після початку повномасштабної війни Україна переживає значне зменшення кількості учнів у школах, і ця тенденція…

30 хв. ago

Тільки не падайте: ключові продукти харчування стали делікатесом – ціни зросли в рази

У 2024 році в Україні спостерігалися значні зміни цін на продукти харчування, багато в чому…

39 хв. ago

“Хочуть загнати у кредити”. Чи справді згорнуть держпрограму “eВідновлення”

В Україні намічаються великі проблеми із програмою "eВідновлення". По ній українцям виплачували гроші за пошкоджені…

45 хв. ago