Данія виявилась країною з найбільш доступним житлом в Європі відносно середнього доходу.
Про це йдеться у звіті BestBrokers.com, повідомляє Euronews.
Рейтинг доступності житла складається на основі аналізу цін на нерухомість, середнього чистого місячного доходу, рівня інфляції та «реальних» іпотечних ставок (скоригованих на інфляцію) у 62 країнах світу.
«Оскільки ціни та доходи значно відрізняються від однієї країни до іншої, команда BestBrokers вирішила вивчити ринок нерухомості через те, скільки місяців зарплати потрібно, щоб купити будинок у різних європейських країнах», — йдеться у звіті.
Чому житло в Данії є найбільш доступним
У Данії нерухомість площею 100 квадратних метрів еквівалентна 114 чистим місячним зарплатам, що робить цю країну найдоступнішою для придбання житла в Європі.
Водночас у 2023 році Данію визнали найдорожчою країною в Євросоюзі — за даними Євростату, ціни на товари та послуги були на 43% вищими за середній показник по ЄС. А середньорічний дохід данців посів сьоме місце в Європі.
Де найдовше доведеться збирати на власне житло
Ірландія та Швеція займають друге і третє місця серед найбільш доступних країн Європи для покупки житла, де 123 та 129 чистих зарплат відповідно є достатніми для покупки будинку площею 100 квадратних метрів. Це приблизно еквівалентно річній зарплаті за 10 років.
Однак, підрахунки є теоретичними, оскільки не враховують витрат на їжу, житло, догляд за дітьми чи інші потреби.
Чехія та Словаччина опинилися на останніх позиціях у рейтингу доступності житла.
У Словаччині середній будинок площею 100 квадратних метрів коштує в 297 разів більше середньої зарплати, яку можна було заробити протягом майже 25 років. Якщо відкладати половину своєї зарплати, знадобиться 50 років, щоб назбирати на житло.
Проїзд на червоне світло може обійтись у штраф у розмірі 510 грн. Але в деяких…
Хоча пандемію COVID-19 офіційно оголошено завершеною, її наслідки можуть переслідувати людство ще десятиліттями. Відомий лікар…
Дедалі більше українців використовують кредити, щоб отримати швидкі гроші на нагальні потреби. Проте борги накопичуються і…
243,67 млрд грн доходу отримали компанії-лідери у сфері транспорту та пошти за даними Індексу Опендатабота. За…
Частина українців можуть збільшити розмір своєї пенсії, змінивши її вид. Коли варто скористатися такою можливістю…
Незважаючи на війну, більшість українців продовжують відчувати себе щасливими, утім, порівняно з 2021 роком, рівень щастя знизився. Про…