РФ створила секретний підрозділ для атак на світову підводну інфраструктуру

США виявили підвищену активність Росії в районі ключових підводних кабелів. У Вашингтоні вважають, що тепер Москва може проводити диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу найважливішої частини світової комунікаційної інфраструктури.

CNN пише, що Росія приділяє дедалі більше уваги створенню спеціального військового підрозділу, який розгортає значний флот надводних кораблів, підводних човнів і морських безпілотників – це підрозділ “Головне управління глибоководних досліджень Генерального штабу” (ГУГД).

“Ми стурбовані підвищеною військово-морською активністю Росії в усьому світі й тим, що розрахунки Росії щодо нанесення шкоди критично важливій підводній інфраструктурі США та їхніх союзників можуть змінитися”, – заявив американський чиновник. “Росія продовжує розвивати військово-морський потенціал для підводних диверсій, здебільшого за допомогою ГУГД – підрозділу, що ретельно охороняється і управляє надводними кораблями, підводними човнами і військово-морськими безпілотниками”.

Зазначається, що США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу найважливіших об’єктів морської інфраструктури та підводних кабелів, які часто знаходяться далеко від російських берегів.

Підводні кабелі становлять найважливішу основу інтернет- і телекомунікаційного трафіку в усьому світі. Велика частина комунікацій проходить великою мережею високошвидкісних оптоволоконних кабелів, прокладених дном океану. Скоординована атака може істотно порушити приватний, урядовий і військовий зв’язок такими кабелями, а також роботу галузей, що залежать від цих комунікацій, включно з фінансовими ринками і постачальниками енергії.

Підводними кабелями також передається величезна кількість електроенергії між кількома європейськими країнами.

США та їхні союзники уважно стежать за військово-морською активністю Росії над ключовими підводними кабелями по всьому світу. Командири патрульного корабля НАТО у квітні 2023 року розповіли, що останніми роками вони спостерігали зростання активності над підводними кабелями в Балтійському морі.

Моря навколо Північної Європи є об’єктом спостереження та активності військових РФ. Минулого року спільне розслідування, проведене громадськими мовними компаніями Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії, показало, що у водах Північної Європи діє цілий флот імовірних кораблів-шпигунів, які можуть здійснювати диверсії на підводних кабелях і вітряних електростанціях.

Телекомпанії протягом кількох років відстежували близько 50 кораблів, що діють у цьому районі, використовуючи підводне спостереження, щоб намітити місця для потенційних атак.

Американський чиновник заявив, що США розглядатимуть будь-який саботаж на підводній інфраструктурі як значну ескалацію російської агресії за межами України.

Коломієць Надія

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

9 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

17 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

26 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

35 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

43 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

50 хв. ago