Німецька бюрократія перетворила пошук роботи українськими лікарями-біженцями на справжнє пекло

До Німеччини прибуло багато лікарів-біженців з України та Сирії, але процес визнання їхньої кваліфікації в країні виявився справжнім квестом. Незважаючи на те, що Німеччина потребує медичних працівників як ніколи, бюрократія робить цей процес повільним і дорогим.

За інформацією Deutsche Welle, лікарі-біженці стикаються з масою проблем: їм потрібно надати купу документів, що підтверджують їхню освіту.

Але деякі університети, наприклад, в Україні, постраждали від війни і не можуть видати потрібних паперів. А переклад та легалізація документів коштуватимуть тисячі євро – для багатьох біженців це непідйомні суми.

Доктор, фото: Getty Images

Не допомагає і те що, що Німеччина складається з 16 федеральних земель, кожна з яких має вимоги до визнання медичних кваліфікацій. Лікарі нерідко проходять додаткові стажування та іспити у кожній конкретній землі, що лише ускладнює процес.

Крім того, ліцензія може займати місяці або навіть роки, а іноді її видають лише на два роки. Це означає, що лікарі-біженці можуть залишитися без роботи через затяжки з документами. Сирійські лікарі також стикаються з додатковими труднощами через загрозу депортації.

Водночас Німеччина ризикує зіткнутися з дефіцитом близько 50 тисяч лікарів у найближчі роки, хоча в країні вже проживає понад 2 мільйони біженців, багато з яких – кваліфіковані медики.

лікарня

Що кажуть самі біженці?

Українці, які тимчасово перебувають у Німеччині, мають доступ до медичної системи, але записатися до лікаря – завдання нелегке. Черги можуть розтягнутися на півроку.

Олена Храмцова, українка, яка живе в Німеччині 20 років, каже, що хоча обладнання в країні відмінне, доступ до медичної допомоги залишається серйозною проблемою. Необхідність перекладача на прийомах та довгі черги до фахівців – це реальність, з якою стикаються багато хто.

Також, брак медичного персоналу та низькі зарплати ведуть до вигоряння лікарів та медсестер, що сприяє їхньому відтоку за кордон у пошуках кращих умов праці.

Коломієць Надія

Recent Posts

Скандал навколо бракованих мін для ЗСУ: що відомо

В Україні виник скандал довкола боєприпасів калібру 120 міліметрів, які не вибухають і не долітають до ворожих…

8 хв. ago

Це останній шанс: чоловікам дали термін до 1 січня – що почнеться потім

Військовослужбовці, які вчинили СЗЧ, можуть повернутися на службу до 1 січня 2025 року. Верховна Рада 21…

19 хв. ago

З початку вторгнення ВЛК списали в запас десятки офіцерів вищого командування ЗСУ

За час повномасштабної війни з РФ щодо укладання військово-лікарських комісій Збройні сили України списали в…

28 хв. ago

Мобілізація в Україні: чи планують запровадити трекінг повісток

У "Резерв+" можуть запровадити систему інформування людини про зміни в її особовій справі, проте про…

40 хв. ago

Україна пішла на поступки і не заважатиме Польщі у пошуках та ексгумації жертв Волинської різанини

Україна погодилася не перешкоджати Польщі вести пошуки та ексгумації жертв Волинської різанини. Про це заявив…

49 хв. ago

Вчені NASA знайшли тунелі для ядерних ракет, заховані під льодовим щитом Гренландії

Вчені NASA, які досліджували льодові покриви Гренландії, відкрили унікальне занедбане "місто під льодом", яке було збудоване…

2 години ago