Німецька бюрократія перетворила пошук роботи українськими лікарями-біженцями на справжнє пекло

До Німеччини прибуло багато лікарів-біженців з України та Сирії, але процес визнання їхньої кваліфікації в країні виявився справжнім квестом. Незважаючи на те, що Німеччина потребує медичних працівників як ніколи, бюрократія робить цей процес повільним і дорогим.

За інформацією Deutsche Welle, лікарі-біженці стикаються з масою проблем: їм потрібно надати купу документів, що підтверджують їхню освіту.

Але деякі університети, наприклад, в Україні, постраждали від війни і не можуть видати потрібних паперів. А переклад та легалізація документів коштуватимуть тисячі євро – для багатьох біженців це непідйомні суми.

Доктор, фото: Getty Images

Не допомагає і те що, що Німеччина складається з 16 федеральних земель, кожна з яких має вимоги до визнання медичних кваліфікацій. Лікарі нерідко проходять додаткові стажування та іспити у кожній конкретній землі, що лише ускладнює процес.

Крім того, ліцензія може займати місяці або навіть роки, а іноді її видають лише на два роки. Це означає, що лікарі-біженці можуть залишитися без роботи через затяжки з документами. Сирійські лікарі також стикаються з додатковими труднощами через загрозу депортації.

Водночас Німеччина ризикує зіткнутися з дефіцитом близько 50 тисяч лікарів у найближчі роки, хоча в країні вже проживає понад 2 мільйони біженців, багато з яких – кваліфіковані медики.

лікарня

Що кажуть самі біженці?

Українці, які тимчасово перебувають у Німеччині, мають доступ до медичної системи, але записатися до лікаря – завдання нелегке. Черги можуть розтягнутися на півроку.

Олена Храмцова, українка, яка живе в Німеччині 20 років, каже, що хоча обладнання в країні відмінне, доступ до медичної допомоги залишається серйозною проблемою. Необхідність перекладача на прийомах та довгі черги до фахівців – це реальність, з якою стикаються багато хто.

Також, брак медичного персоналу та низькі зарплати ведуть до вигоряння лікарів та медсестер, що сприяє їхньому відтоку за кордон у пошуках кращих умов праці.

Коломієць Надія

Recent Posts

Заберуть права: водіїв почали карати через шкідливу звичку з автошколи

Позбавлення водійських прав в Україні є найсуворішим адміністративним покаранням для водіїв за порушення ПДР. Як…

10 хв. ago

Весняні канікули-2025: коли українські школярі підуть відпочивати

Повномасштабна війна, розв'язана Росією, внесла суттєві корективи в організацію освітнього процесу в Україні. Через складну…

19 хв. ago

РФ вислала британського дипломата, звинувативши його у шпигунстві

Російська Федерація вислала британського дипломата, його звинуватили у шпигунстві. Про це пишеThe Times. Зазначається, що ФСБ…

31 хв. ago

“Для немотивованих”: у ТЦК пояснили головний парадокс мобілізації

Мобілізація за своєю природою не розрахована на мотивованих громадян - для них існує контрактна служба.…

39 хв. ago

Надійні й довговічні: 9 найкращих вживаних німецьких автомобілів

Коли люди говорять про надійність і довговічність автомобілів, у розмові зазвичай домінують японські бренди, такі як…

50 хв. ago

Мінус одна війна: Ізраїль погодився на припинення вогню з Ліваном

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що готовий представити Кабінету міністрів угоду про припинення вогню у Лівані.…

59 хв. ago