Іран погрожує Ізраїлю ударом після вбивства ватажка ХАМАСу Ісмаїла Ханії. Можлива атака стане найбільшим випробуванням для ізраїльської системи протиповітряної оборони.
Слабким місцем ізраїльської протиповітряної оборони є безпілотники. За словами кореспондента новин у Тель-Авіві Аната Пеледа, Іран має дрони й балістичні ракети, які “Залізний купол” не здатен зупинити, пише The Wall Street Journal.
За останнє десятиліття розроблена США й Ізраїлем система “Залізний купол” стала провідною системою для знищення ракет малої дальності, що зменшує загрозу від зброї, яку випускають по населених пунктах такі терористичні групи, як ХАМАС.
Ця система була випробувана у квітні, коли Ізраїль за допомогою США, Великої Британії і Франції зміг відбити іранську атаку з понад 300 снарядів, включно з безпілотниками, крилатими й балістичними ракетами. Лише одна людина була серйозно поранена внаслідок цієї атаки.
Однак цього разу американські чиновники стурбовані тим, що іранський напад може супроводжуватися ще більш синхронізованими ударами з боку “Хезболли”. Також можуть бути залучені інші союзники Тегерана в регіоні, зокрема єменські хусити та ополченці в Іраку, які намагатимуться вивести з ладу ізраїльські оборонні системи.
За словами аналітиків, “Хезболла” має арсенал з десятками тисяч мінометів, реактивних снарядів і високоточних ракет, які можуть поставити під загрозу оборону країни.
“Однією з очікуваних труднощів у боротьбі з великим, численним шквалом повітряних атак є необхідність швидко класифікувати багато різних цілей і вирішувати, які з них необхідно збити. І все це в режимі реального часу”, – вважає Анат Пелед.
Особливу загрозу становлять безпілотники, особливо якщо вони атакують цілими зграями – все через їхню здатність літати низько й уникати радарів.
Наразі Ізраїль розробляє нову систему під назвою “Залізний промінь”, яка використовує лазер для збивання снарядів, що може бути ефективним засобом протидії безпілотникам. Система ще не введена в експлуатацію, але деякі чиновники вважають, що вона може бути готова вже 2025 року.
До слова, раніше ізраїльський журналіст Цві Зільбер припустив, що Тегеран має технології, які дозволять йому створити ядерну зброю впродовж кількох тижнів. Проте йдеться про технології зразка 1945 року.
Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…
Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…