Європейський парламент визначився з датою голосування за обрання наступного президента Європейської комісії – найвпливовішої посади в ЄС.
Як повідомляє Politico із посилання на джерела, генеральний секретар Європарламенту Алессандро Чіоккетті під час обіду на зустрічі національних послів у ЄС минулої п’ятниці заявив про проведення голосування у липні.
Фаворитом на посаду є німецька правоцентристська політикиня Урсула фон дер Ляєн – чинна президентка Комісії.
Парламент, ймовірно, перебуватиме під тиском з боку національних урядів щодо прискорення процесу та стабілізації ЄС на тлі геополітичної невизначеності та майбутніх виборів в Америці.
Джерело повідомило, що остаточного рішення щодо голосування досі немає, однак найімовірніше, що це станеться 18 липня — через два дні після того, як парламент обере власного президента.
Останніми тижнями почастішали припущення про те, чи парламент намагатиметься провести це вирішальне голосування під час свого першого засідання в липні, чи прагнутиме зачекати до наступного офіційного засідання у вересні.
Щоб отримати посаду, фон дер Ляєн — або будь-хто інший — спочатку має отримати підтримку кваліфікованої більшості лідерів ЄС, а потім забезпечити голоси щонайменше 361 із 720 депутатів Європарламенту.
Як раніше повідомляло видання, президент Європейської Ради Шарль Мішель на тлі багаторічного суперництва з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн хоче завадити їй залишитися на посаді після виборів до Європарламенту.
Згідно з аналізом Politico, після виборів наступний Європарламент може виглядати більш проросійським і менш “зеленим”, ніж нинішній. У 2024 році сплеск популярності правих політичних сил, згідно з опитуваннями, здається потужнішим — за прогнозами, націоналістичні праві та ультраправі можуть отримати майже чверть місць. Про те, чого чекати від виборів у Європарламент, розповідав Петро Герасименко.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…