Новини світу

Інавгурація Путіна: російські еліти стурбовані, почалося суперництво

Напередодні так званої інавгурації російського диктатора Володимира Путіна серед кремлівських чиновників почалася нова хвиля суперництва за впливові позиції в уряді. Російські еліти намагаються забезпечити собі впливові ролі у разі, якщо диктатор Путін передчасно залишить владу.

Зокрема, у Кремлі почали активно розмірковувати про те, хто увійде до нового уряду після «інавгурації» Путіна. Про це йдеться в аналітиці Інституту американського вивчення війни (ISW).

Джерела в Кремлі розповіли російським «опозиційним» ЗМІ, що деякі еліти «напружені», сподіваючись на підвищення по службі та турбуючись про зниження на посаді. Також кремлівські чиновники намагаються зайняти «найвищу посаду» на випадок, якщо майбутній шестирічний термін Путіна виявиться для нього останнім.

Однак аналітики зазначили, що на сьогоднішній день немає жодних ознак того, що Путін має намір піти з влади після завершення свого майбутнього диктаторського терміну. Тому можливі зусилля ватажка Кремля зі створення еліт, які стануть його наступниками, а також зусилля еліт щодо позиціонування себе в уряді, мабуть, передчасні.

Водночас, деякі наближені до Кремля джерела припускають, що мер Москви Сергій Собянін або перший заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко можуть стати наступним прем’єр-міністром, тоді як інші джерела висловили сумнів у тому, що нинішній прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін піде у відставку.

При цьому джерела у Федеральних зборах РФ стверджують, що депутати Держдуми вже готові повторно затвердити Мішустіна на посаді прем’єр-міністра. Два джерела, близькі до адміністрації Путіна та уряду Росії, заявили, що віце-прем’єр РФ і представник диктатора в Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв і губернатор Кемеровської області Сергій Цивілєв хочуть нових посад в уряді Росії.

В ISW впевнені, що зміни в позиціях російської еліти навряд чи вплинуть на процес прийняття рішень і планування політики всередині країни та на міжнародному рівні. Диктатора Путін, як і раніше, орієнтований на консерватизм, усунення всіх незгодних, перемогу у війні проти України та «поворот на Схід», ймовірно, маючи на увазі поглиблення відносин РФ із Китаєм, Іраном та Північною Кореєю. Для цього Путін намагається створити ідеологічну однорідність серед російської еліти.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Меркель назвала головну проблему Трампа: при чому тут Маск

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає небезпечною майбутню роль мільярдера Ілона Маска в адміністрації новообраного…

7 хв. ago

Путін може застосувати ядерну зброю лише за однієї умови – Клімкін

Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…

15 хв. ago

У Росії багатодітна родина планує назвати дитину на честь ракети «Орєшнік»

Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…

24 хв. ago

Нардеп Гончаренко спростував здобутки Укрнафти, озвучені Президентом

Під виглядом "успіху" Укрнафти демонструються фактично результати роботи двох підприємств (Укрнафта і Укртатнафта) під управлінням…

33 хв. ago

Три роки до нового удару Росії: попередження Залужного

Україна має щонайменше три роки, перш ніж Росія накопичить необхідні ресурси для масштабного наступу на…

41 хв. ago

Вже до кінця листопада: чоловіків молодших 25 років теж забиратимуть до ЗСУ

До кінця листопада 2024 року Генеральний штаб Збройних сил України представить оновлений план укладання контрактів…

48 хв. ago