У Європі назріває криза безпеки. У 2025 році два небезпечні чинники можуть об’єднатися. Зростаюча загроза з боку Росії та зростаюча байдужість з боку Америки Дональда Трампа.
Європейським країнам необхідно терміново відреагувати на цю тривожну геополітичну комбінацію, розбудовуючи власну оборону. Для цього дуже важливо, щоб Німеччина, найбільша економіка Європи, нарешті виконала обіцянку канцлера Олафа Шольца про різке збільшення оборонних витрат, зазначає Гідеон Рахман, головний оглядач відділу міжнародних відносин газети Financial Times.
Під час холодної війни США очолювали відповідь союзників, коли Росія нарощувала військовий тиск в Європі. Але цього разу американська реакція обіцяє бути зовсім іншою. Серед ключових призначень новообраного президента Трампа — радники, які чітко заявляють про своє бажання передислокувати американські військові активи з Європи в Азію.
Елбрідж Колбі, якого нещодавно призначили заступником міністра оборони з питань політики, минулого року писав у FT, що Китай є набагато вищим пріоритетом для США, ніж Росія, і стверджував, що “США повинні утримувати сили з Європи, які необхідні для Азії, навіть у випадку, якщо Росія нападе першою”.
Європейські оборонні аналітики занепокоєні тим, що виведення військ США з Європи заохочуватиме російську агресію. Водночас європейським країнам не вистачає живої сили й техніки, щоб вести війну на виснаження, яку Росія веде в Україні.
Військові планувальники НАТО вважають, що Альянс приблизно на третину не має того, що потрібно для ефективного стримування Росії. Особливо бракує засобів протиповітряної оборони, боєприпасів і захищеного зв’язку.
“Що ближче до російського кордону, то серйозніше сприймається російська загроза. Польща має намір збільшити свої витрати на оборону до 4,7% ВВП у 2025 році. Але у більших західноєвропейських країнах все інакше. Німеччина і Франція торік ледь досягли 2%; Британія — 2,3%”, —додає Рахман.
Раніше ми повідомляли, що поки Путін веде свою гібридну війну, Європа не реагує на загрози. Вона знає, що їй потрібна більш жорстка відповідь, але не знайшла способу показати Путіну, що він зазнає наслідків, якщо продовжуватиме в тому ж дусі.
Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народній депутатці від «Слуги…
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №9558, що забороняє вилучення органів для трансплантації у загиблих…
Відтепер військовозобов'язані, які працюють на критично важливих підприємствах, можуть втратити бронювання від мобілізації навіть за…
Світові банки скоротять або реорганізують до 200 тис. робочих місць протягом наступних трьох-п'яти років через…
У Європейському союзі деякі країни почали розробляти програми, які допоможуть українським чоловікам виїхати за кордон.…
Європа закупила у Росії 17,8 млн. тонн зрідженого природного газу в 2024 році. У 2024…