Вибори у США: чому українська діаспора голосує за Трампа

Депутатка Вікторія Спартц, єдина членкиня Конгресу США, народжена в Україні, стверджує, що Дональд Трамп є найкращим кандидатом на пост президента. За це її критикували, але її позиція є типовою для української діаспори, велика частина якої підтримує Трампа. А чому погляди Трампа, які, здавалося б, антиукраїнські, знаходять відгук у серцях представників нашої спільноти? Інформатор поспілкувався про це з експертами.

Діаспора ділиться на покоління, але завжди тікала від Росії

Важливо розуміти, що спільнота формувалася у США кількома хвилями – з 19 століття, до Другої світової війни та після неї, а також вже після 1991 року. Політолог Олексій Якубін каже, що всі вони – різні люди, яких об’єднувало бажання зменшити радянський (а далі – російський) вплив, від якого вони тікали.

“Представники української діаспори більше тяжіють до Республіканської партії, у членах якої вбачали тих політиків, які з меншими компромісами будуть боротися з Радянським союзом. Частково це спадок діаспори з часів Холодної війни”, – пояснив експерт.

Водночас демократів наша спільнота вважає соціалістами, оскільки саме Демократична партія стала прихистком для політиків із лівими поглядами, додає політолог.

“Слово “соціалізм” свого часу у Штатах було забраковане, ліві американці називала себе лібералами, а демократи стали для них прихистком”, – каже Якубін.

Українці у США переважно – консерватори

Політолог Володимир Воля у спілкуванні з нами зазначає, що представники української спільноти у Штатах здебільшого – консерватори та прихильники традиційних цінностей, які спокутує Республіканська партія. Але через це, за його словами, вони опиняються в “інформаційній бульбашці”.

Але ж Трамп дружить із Путіним, позитивно висловлювався про військові можливості Росії, а ще існує ризик, що він може припинити постачання зброї в Україну? Ось, що про це каже Воля:

“Консервативні ЗМІ створюють для читачів “інформаційну бульбашку” і картину світу, де Трамп сильний. І ці читачі далі починають виправдовуювати Трампа, мовляв, його заяви неправильно інтерпретували неправильно, називають це політичними атаками. Ненависть до політичних опонентів у людей інколи більша, аніж здоровий глузд”, – наголосив експерт у коментарі Інформатору.

Американців цікавить внутрішня політика – і діаспора не виключення

“Головне, за що голосують американці – це питання внутрішні. Зокрема, податки, соціальна сфера, робочі місця, власна промисловість, міграційні проблеми. Це важливі питання цих виборів”, – підкреслив Володимир Воля.

Політолог Олексій Якубін каже, що частина діаспори зберігає свої контакти з Україною, але здебільшого її члени переймаються саме американськими питаннями.

“Діаспора активізувалася після повномасштабного вторгнення, але з часом їх вже менше хвилювали зовнішньополітичні питання”, – додав експерт.

Чи вплинуть українські американці на вибори у США?

За переписом населення 2005 року, до української діаспори входило близько 976 314 осіб. Причому близько половини їхньої загальної кількості припадає на північно-східні промислові штати Пенсильванія, Нью-Джерсі та Нью-Йорк.

Там вони розбудували широку мережу громадсько-політичних, релігійних, професійних, а також фінансових установ, сумарний оборотний капітал яких оцінюється в 1 млрд доларів. Тож не дивно, що їх хвилюють більше внутрішньоамериканські питання.

Західна преса припускає, що більшість українських американців у найбільш хиткому штаті Пенсильванія проголосують за Гарріс, але Трамп теж може розраховувати на значну підтримку. У приватних розмовах експерти називали 20, 30 відсотків за Трампа, а може й більше. Але чи зможуть вони вплинути на результати виборів президента?

“Українська діаспора – це лише невеличка частина виборчого масиву у США. І їхньої кількості не вистачить, щоб впливати на настрої в Америці”, – зауважив політолог Володимир Воля.

А політолог Олексій Якубін наголошує, що українська спільнота у США не є настільки впливовою. І хоча українці вже давно у Штатах, вони все ще не вміють “стукати у всі двері” для вирішення важливих питань.

“Наша діаспора не впливова щодо вміння відкривати всі кабінети – і республіканців, і демократів, як це може робити, наприклад, єврейська або навіть вірменська. Але спільнота тільки вчиться цьому. Можливо, тому що Україна як незалежна держава ще зовсім молода. І в інших діаспор інша історія відносин з американцями”, – підсумував експерт у коментарі Інформатору.

Заяви Трампа – не так і страшно?

Політолог Максим Ялі у своєму блозі писав, що Трамп дійсно виступав з антиукраїнськими заявами, але переживати через це не варто. Він нагадав, що Трамп неодноразово загравав з російськими елітами, пропонував віддати Крим Росії, а демократи називали його “агентом Кремля”. Втім, на ділі все виявилося інакше.

“Обама так солодко співав, а запровадив ембарго на постачання зброї до України вже після окупації Криму. А Трамп так солодко співав для всяких Жириновських, які шампанське пили після його перемоги на виборах, але зняв це ембарго і поставив “Джавеліни”, ввів санкції проти “Північного потоку – 2”. І проти російських “еліт” також”, – нагадав політолог.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago